Świeża porcja muzyki z Norwegii: Skweee

Zapowiedzi

Gatunek muzyczny o dźwięcznej nazwie skweee znany jest nielicznym w naszym kraju. Może się to wkrótce zmienić dzięki kompilacji Dødpop vol. 2.

Historia skweee jest krótka, lecz treściwa. Gatunek ten powstał kilka lat temu w Skandynawii i bardzo szybko rozprzestrzenił się po undergroundym świecie muzycznym niemal całego globu. Autorem nazwy jest Daniel Savio aka Kool Dj Dust, właściciel wytwórnii Flogsta Danshall, która obok Härmonia, jest najważniejszym labelem wydającym skweee. Nazwa ta zresztą zdaje się oddawać całą istotę tej muzyki.
Idea przyświecająca twórcom skweee to chęć „ściśnięcia razem” jak największej ilości interesujących ich dźwięków. Dzięki temu powstała prawdziwa muzyczna hybryda łącząca elementy muzyki 8-bit, funky, czy r’n’b. Przy produkcji korzystają jedynie z oldschoolowych, tanich hardwarów, a ich ulubionym sprzętem jest syntezator Roland Alpha Juno 1.
dødpop kollektiv
Muzyka ta bardzo chętnie łączy się z innymi gatunkami. Doceniają ją zarówno twórcy dubstep, jak i electro czy też cosmic disco
Rok temu ukazała się kompilacja Dødpop vol.1., która była pierwszym tego typu wydawnictwem w Norwegii. Pojawili się na niej tacy mistrzowie gatunku, jak Melkeveien, Daniel Savio czy Sprutbass. Dokładnie 10.10.10 światło dzienne ujrzał Dødpop vol.2. Na płycie znajduje się na 15 utworów autorstwa m.in. Beatbully, Sprutbass, Spartan Lover, Daniel Savio, Rigasa Den Andre i Marcusa Price, którzy udowadniają, że skweee zasługuje na rangę muzyki tanecznej.
Pozycja obowiązkowa dla miłośników niekonwencjonalnych dźwięków!
Album można zamówić na stronie wytwórni http://dodpop.info/
Dødpop vol.2.
Data wydania: 10.10.2010

 

Tracklista:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

01. Beatbully – RnBully
02. Niňo – Get on the Floor
03. Mother North – Scanners
04. Melkeveien vs. Niňo – Yo! (Slugabed remix)
05. Sprutbass – Alley oop es
06. Coco Bryce – III Yuykb
07. Spartan Lover – Illusions of Love
08. Slow Hand Motëm & Beatbully – Expecting Company
09. Beem- Manka
10. Joxaren – Järvosȍfaks
11. Drums – Limbo
12. Marcus Price – Negro Cookies
13. Daniel Savio – isla mopho bic
14. Rigas den Andre – Adult Punishment
15. DU- Softness (Sprutbass remix)

 
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →