Do trzech razy sztuka. 999 świętują swoje 1 urodziny, a my pytamy o szczegóły

Wywiad
999, urodziny, Lebendig

Lepiej późno niż wcale. Chyba tak można skwitować zbliżające się wydarzenie wyjęte spod ręki stołecznego klubu 999. "Robimy trzecie (i ostateczne) podejście do zorganizowania pierwszych urodzin. Podpisaliśmy nawet cyrograf. Jak nie teraz, to nigdy" - brzmi opis dołączony do wydarzenia 1 Urodziny 999 z Lebendig. Gdzie podziewali się przez ostatni rok, czy po wakacjach wrócą pod Wiatrak, skąd pomysł na takie, a nie inne miejsce wydarzenia, pytamy Olę Bladosz i Mateusza Skibę.

Zeszłoroczne 50 godzin miłości na plaży, będące ostatnią aktywnością 999, nie obyły się bez echa. Mądrze skonstruowany line-up, świetnie zaaranżowane miejsce, deszcz, który pokrzyżował plany trzeciego dnia imprezy i chęć kontynuacji cyklu w przyszłości. Blisko rok od zeszłorocznego eventu ponownie idą w zaparte stawiając na nogi swoje pierwsze urodziny zaplanowane na 2019 roku.

Skłamalibyśmy mówiąc, że ostatnie miesiące nie były frustrujące, ale wyczekaliśmy swoje i jesteśmy znowu w grze. Jest lekki stres, bo po takiej przerwie ta impreza to prawie jak debiut. Mam nadzieję, że jeszcze pamiętamy, jak się to robi. Długo szukaliśmy miejsca, które nadawałoby się do naszych celów, gdzie nie będziemy mieć żadnych ograniczeń. Od momentu postawienia stopy w tych przemysłowych halach od razu wiedzieliśmy, że to jest to. Dobrze wiadomo, że techno lubi stal i beton, a beton i stal lubi potężne soundsystemy. Powiedzieć, że na miejscu panuje industrialny klimat to jak nie powiedzieć nic.

– mówią twórcy projektu

Każde urodziny, zwłaszcza te pierwsze, nie mogą przejść niezauważone, bez tzw. ognia. Zdaniem przyszłych solenizantów „pewne rzeczy się nie zmieniają i na pewno zalicza się do nich nasza chęć do sprowadzenia Lebendig w komplecie do Warszawy” w składzie Hkkptr, Inhalt Der Nacht Peryl, Svagila, Tham, Vergil oraz Violent b2b Mervh. Kwestią absolutnego przypadku jest fakt, że razem z Dziewiątkami tego wieczoru swoje urodziny obchodzić będzie Inhalt Der Nacht. I choć mówi się, że przypadki chodzą po ludziach, my wychodzimy z założenia, że to co złe już dawno za nimi. W końcu jako w piekle, tak i na Ziemi.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

999, urodziny, Lebendig

1 Urodziny 999 z Lebendig – co, gdzie i kiedy?

Damian Badziąg: Dlaczego akurat Lebending na 1 urodziny?

999: Zawsze mi się wydaje, że jak ktoś zadaje takie pytanie to oczekuje jakiejś górnolotnej odpowiedzi. Prawda jest taka, że z Christophem (Inhlat Der Nacht) poznaliśmy się jeszcze podczas 48-godzin w Dziewiątkach i to w dość śmiesznych okolicznościach. Była chemia i spotkanie zakończyło się afterem, wprawdzie nie jakimś spektakularnym, ale podczas niego wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić showcase. Długo szukaliśmy dobrej okazji i w końcu sama się pojawiła – nasze urodziny. Wydaje mi się, że nikt bardziej nie pasuje do 999 niż właśnie Lebendig, jeśli chodzi o atmosferę, klimat i ludzi. Zresztą urodziny to taka impreza, którą się ogłosiło dwa lata temu i ja osobiście nadal nie wierzę, że ona się wydarzy, chociaż chyba nie powinnam tego mówić głośno. Podczas tego afteru padło jeszcze kilka dobrych pomysłów, także wiecie – będzie się działo.

Powiedzcie trochę o miejscu 1 urodzin. Podobno nikt wcześniej niczego tam nie robił?

999: Tak, jeżeli chodzi o warszawskie E.FE.SO to będziemy pierwsi, ale w miejscu zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia i już wtedy wiedzieliśmy, że jeżeli pierwsze urodziny to tylko tam. To ogromny magazyn, który posiada niesamowity, industrialny klimat, a w dodatku bawić się można w deszczu czy też w upale – zawsze jest tam najlepiej. Oczywiście montujemy tam najlepszy soundsystem, który zapewne zmiecie, a także mocno zaskoczymy wizualną stroną całego wydarzenia.

Gdzie się podziewaliście przez ostatni rok?

999: Ja próbowałam wyprodukować kapcie, a Mateusz starał się zostać profesjonalnym muzykiem. Oba projekty chyba średnio wyszły, ale się nie poddajemy.

999, urodziny, Lebendig

1 Urodziny 999 z Lebendig – co dalej?

Gdy już zakomunikujecie powrót do klubowej przestrzeni wracacie na Plac Dąbrowskiego czy widzimy się w nowej?

999: Plac Dąbrowskiego to z pewnością zamknięty temat. Czy jest nam trochę szkoda? Jasne, że tak. Czy mogło się to potoczyć inaczej? Z perspektywy czasu absolutnie nie. Bardzo dobrze wspominamy wszystko, co się wydarzyło przy Placu Dąbrowskiego! To była dla nas gorzka lekcja, ale pełna pozytywnych emocji i wspomnień. Plany na przyszłość są duże – mamy wokół siebie dobrych ludzi, jeszcze lepszych klubowiczów, na pewno nie zostawimy Was na lodzie. W końcu są jeszcze złote karty do wykorzystania.

Czy w niedługim czasie możemy spodziewać się z Waszej strony kolejnych działalności poza „domem”?

999: Ja mam straszny problem z mówieniem o planach. Bo wiesz, to jest tak, że jak coś jest o statusie „in progres” to jest duża szansa, że to nie wyjdzie. Tak samo duża jak to, że się uda. Jedno jest pewne – mocno wracamy do pełnej działalności i mega się tym jaramy. Być może wydarzy się nawet 48 godzin z dużym partnerem zagranicznym, a kto był na 48-u godzinach ten wie, że warto na to poczekać. Ja sama jestem osobą, która ma znacznie więcej pomysłów niż czasu, co znacznie utrudnia realizacje większości z nich, ale do teamu doszła Kate i Dominik, który zresztą jest z nami już od jakiegoś czasu. Zamierzamy wrócić do takiego tempa jak początkowo. Jednym słowem – ogień.

Kolejna wyjazdowa impreza, kolejna w innej lokalizacji. Planujecie osiąść się na stałe w nowej (wyłącznie w ramach imprez nie klubowych) czy macie zamiar dalej eksplorować Warszawę w poszukiwaniu następnych?

999: Prawda jest taka, że nie jesteśmy zbyt dobrzy w planowaniu. Możemy uznać to za naszą wadę i zaletę, ale lubimy płynąć z prądem i nie ograniczać się. Dziewiątki to trochę taki wolny atom. Nie jest to biznes w klasycznym ujęciu i dzięki temu mamy trochę pola do zabawy, co najlepiej się u nas sprawdza. Podobno panuje u nas wieczny chaos nad którym ciężko zapanować, ale niczego sobie nie narzucamy, prowadzimy rożne rozmowy i podejmujemy wiele działań, z których powinny wyjść rzeczy przynajmniej tak ciekawe, jak do tej pory.

999, urodziny, Lebendig

1 Urodziny 999 z Lebendig – trzy rzeczy i reszta

Trzy rzeczy ze „starych Dziewiątkach”, za którymi najbardziej będziecie tęsknić.

999: Nie przybierajmy takiego smutnego obrotu sprawy. Będziemy dobrze wspominać wiatrak, a jeszcze lepiej wieczory spędzone w podziemiach z hydraulikiem. Te momenty klubowicze będą wspominać mniej radośnie, jeśli wiecie co mam na myśli.

Trzy rzeczy, których nauczyliście się w trakcie pandemii.

999: Po pierwsze – odpowiedzialności za poniesione czyny, po drugie – tego, że jeśli coś nie działa to nie warto w to twardo iść i dobrze jest pewne rzeczy weryfikować. Po trzecie – czas na codzienną refleksje jest naprawdę bardzo ważny. Ale żeby nie było tak patetycznie to ja uważam, że to był dobry czas – ciężki, ale dobry. Mam nadzieję, że każdy z nas miał okazję się na chwile zatrzymać i pomyśleć.

Czym, przy dość sporej konkurencji jak na warszawską scenę, chcecie zachęcić ludzi do udziału akurat w Waszej imprezie?

999: Ja bardzo nie lubię takich pytań bo uważam, że wszystko powinno bronić się samo. Natomiast jeśli komuś nie wystarczy, że dziewiątki mają pierwsze urodziny już od dwóch lat, to mogę dodać, że urodziny będzie obchodził też Inhalt Der Naht, a jeśli tego będzie mało to wtedy urodziny ma też Juzek – nasz szef barów, a to jest szef wszystkich szefów. Jeśli to nadal nikogo nie przekona to po ptakach.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →