Do Nowej Zelandii wróciły koncerty, imprezy i festiwale

Lifestyle
Nowa Zelandia

Nowa Zelandia pożegnała nie tylko stary rok, ale również koronowirusa. Życie na wyspie wygląda już tak, jak przed wybuchem pandemii.

Nowa Zelandia wolna od koronawirusa

Obecnie w Nowej Zelandii wykrywa się mniej niż 80 przypadków COVID-19 dziennie. Kraj jest ze wszystkich stron chwalony za obraną strategię walki z pandemią, a premierka Jacinda Ardern kroczy pewnie po kolejny wyborczy sukces. Do normy powróciło już codzienne życie, również to związane z kulturą. Kluby i sale koncertowe są otwarte dla każdego, a kolejne festiwale ogłaszają swoje line-up’y.

Tylko w ciągu nocy sylestrowej tysiące ludzi uczestniczyło w wydarzeniach muzycznych. 20 000 osób zjawiło się w Gisborne’s Rhythm and Vine Festival, który odbył się w dniach 29-31 grudnia, kilka kilometrów od miasta Gisborne. W Wanaka – na jednej z południowych wysp  Nowej Zelandii – odbyła się kolejna 10 000 osobowa impreza, na której nie obowiązywał dystans społeczny i nie trzeba było nosić maseczek.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Lunapark Wata Cukrowa

Nowa Zelandia – jak pokonała pandemię?

Jeśli poczuliście ukłucie zazdrości, to cóż, słusznie. Jak poradzili sobie z koronawirusem w Nowej Zelandii? Przede wszystkim wcześnie, bo już 19 marca, rząd zdecydował się na całkowite zamknięcie granic państwowych. Szybko wprowadzono też ostry lockdown oraz niezwykle sprawnie poradzono sobie z diagnostyką i wywiadem epidemiologicznym. W ciągu doby od wykrycia pierwszych przypadków laboratoria nowozelandzkie były przygotowane do przeprowadzenia blisko 10 tys. testów w ciągu 24h.

Do tego wszystkiego wzorowo spisała się cała służba zdrowia, która na wyspie jest dobrze dofinansowana, a jej pracownicy nie mogą narzekać na zarobki. Niebagatelną rolę odegrała również wysoka świadomość społeczeństwa i jego odpowiedzialność. Nowozelandczycy uwierzyli swoim politycznym liderom i wykonywali bez większych oporów wszystkie polecenia rządu. Efekt jest taki, że dzisiaj aż 78 proc. mieszkańców kraju uważa, że Nowa Zelandia zmierza we właściwym kierunku.

 

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →