Fleurette EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2008/11/17
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

D’julz to paryska legenda djingu, od 15 lat kręci talerzami w tamtejszych klubach. Ze swoim cyklem Bass culture jest najstarszym obecnie rezydentem legendarnego Rex Clubu. Po wydawnictwach dla min. 20:20 Vision, Poker Flat, Real Tone, Ovum czy Intacto nadszedł czas na Circus Company z rodzinnego miasta.

Fleurette jest, słodkim i naiwnym kawałkiem dobrego housu. Zbudowany wokól fortepianowego loopu, powoli prowadzi do wyśpiawanego przez dzieci vokalu, który moim zdanim mówi „bass drum, bass drum”, ale moge się mylić. Całość zapakowana w silne prime-timowe perkusje. Jestem pewien, że to połączenie wywoła uśmiech na twarzach wszystkich tancerzy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Strona B okraszona została remixem Tobiasa. Rezydent Bergahain, doskonale znany ze swoich legendarnych wydawnictw dla Logistic Records, Wagon Repair jak i projektów Sieg ueber die Sonne i NSI rozbiera oryginał na części pierwsze i opiera konstrukcję na  powalającej, iście acidowej lini basu. Daje się wyczuć inne podejście do dźwięku, pan Freund poszukując głębi i wprawnie operując delayem oraz sekwenserem buduje, wielowymiarową kontrukcję.

Nie jest tajemnicą, że uwielbiam Circus Company, i to kolejna EP’ka, która mnie w tym przekonaniu utwierdza. Nie jest może rewolucyjna lub odkrywcza, ale nader poprawna a z pewnością jest w stanie zniszczyć każdy parkiet. Gram ją regularnie, zresztą nie tylko ja – Luciano, Dixon, Laurent Garnier, Josh Wink czy 2000 and one raczej się nie mylą.

 

autor: Michał „bshosa” Brzozowski

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

D’Julz – Fleurette EP [Circus Company]

1. Fleurette
2. Fleurette (Tobias rmx)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →