DJM V10-LF: Nowa wersja flagowca od Pioneera

News Technologia
v10lf flagowiec pioneer new version crossfader

Zaprezentowany na początku roku mikser Pioneera DJM V10 doczekał się nowej, usprawnionej wersji dedykowanej DJom. Sprawdźcie, co zmieniło się w modelu DJM V10-LF.

DJM V10-LF – poliftingowy, 6-kanałowy mikser od Pioneera

pioneer djm v10 lf dj nocross corssfader lifting

W styczniu 2020 japońska firma Pioneer zaprezentowała mixer, który miał być połączeniem flagowca Xone i Pioneera. DJM V10 przyniósł szereg zmian i funkcjonalności w odróżnieniu od ostatniego wydanego modelu. Producenci wbudowali m.in 6-kanałów z rozbudowanym EQ i kompresorami, a także możliwością całkowitej izolacji pasm wysokich i niskich. O wszystkich nowościach mixera pisaliśmy tutaj.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Niespełna rok po premierze, Pioneer zaprezentował nowy kontroler DDJ-FLX6, a także mikser DJM V10-LF. Ten drugi jest kontynuacją serii V10 i rozbudowanym narzędziem dla DJ-ów, którzy nie potrzebują crossfadera.

Co nowego w DJM V10-LF?

v10lf flagowiec pioneer new version crossfader

Flagowiec przeszedł gruntowną przebudowę w sekcji faderów. W DJM V10-LF nie zobaczymy już crossfadera, który od kilkunastu lat był nierozłączną częścią mikserów japońskiego potentata. Zmiana ta jest bardzo naturalna, bowiem coraz mniej DJ-ów korzysta z poziomego fadera, który nigdy nie był zbyt dokładny. DJe chcąc grać bardziej spójne sety, korzystają obecnie głównie z pionowych suwaków.

Pioneer DJM V10 – nowe funkcje

W związku z tym, suwaki te mają teraz 60 mm długości i zapewniają dużo większy zakres ruchu. Wraz z zoptymalizowanymi i niestandardowymi ustawieniami krzywych oraz odpowiednim ich wyważeniem, pozwalają one na bardziej precyzyjny mix i kontrolę nad głośnością muzyki. W połączeniu z jakością studyjną 96 kHz i głębokością bitową 64 bit, sety DJskie będą bardziej precyzyjne niż kiedykolwiek.

DJM V10-LF – inne usprawnienia.

DJM v10-LF jest tzw urządzeniem Hardware Unlock. Oznacza to, że mikser odblokowuje wszystkie funkcje Performance w oprogramowaniu Rekordbox po aktualizacji do najnowszej wersji. Nowy mixer, oprócz wsparcia w postaci Rekordboxa, jest także kompatybilny z oprogramowaniem Traktora w wersji 3.0 i Serato DVS. DJM-V10-LF obsługuje również protokół PRO DJ LINK ShowKontrol. Pozwala on na wykorzystanie wszystkich ważnych informacji z DJM-V10-LF, takich jak rzeczywiste położenie suwaka i pokrętła, w celu poprawnego ustawienia dźwieku i obrazu. Niektóre z ustawień nowego miksera DJM-V10-LF sprawiły, że od teraz można zdalnie konfigurować je za pomocą oprogramowania ShowKontrol.

v10lf pioneer corssfader fader premiera

Pozostałe funkcje i usprawnienia nie różnią się zbytnio od modelu V10, który w 2020 zyskał miano jednego z najbardziej kreatywnych urządzeń dla DJów. Pytaniem jest, czy poliftingowa wersja była potrzebna już teraz, w czasie kiedy popyt na sprzęt DJski znacząco spadł. Wydaje się, że nowy Pioneer V10-LF ma jedynie uzupełnić dziurę budżetową, która powstała w wyniku światowej pandemii koronawirusa.

Zobacz także: Nowy kontroler Pioneera: DDJ FLX-6

Kup Bilet Otwarty na dowolne wydarzenie

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →