DJ Shadow, Donato Dozzy, Héctor Oaks, Mall Grab i inni na jednym albumie z remiksami

News
DJ Shadow, Donato Dozzy, Héctor Oaks, Mall Grab i inni na jednym albumie z remiksami

21 stycznia zespół King Gizzard & The Lizard Wizard wyda album z remiksami. Pojawi się na nim śmietanka producencka w postaci takich artystów jak DJ Shadow, Mall Grab czy Donato Dozzy.

King Gizzard & The Lizard Wizard jest australijskim zespołem rockowym założonym w 2010 roku w Melbourne. Wszyscy członkowie bandu znają się od dzieciństwa – gdy byli młodsi, to spotykali się na jam sesjach, a dopiero później stworzyli grupę. Na początku kariery łączyli surf-rock z psychodelicznym rockiem i na tych gatunkach się wybili. Z czasem jednak zaczęli czerpać inspiracje z innych stylów muzycznych. Kolejne albumy pokazują, jak w lekki sposób potrafią przełamywać bariery w postaci narzuconych trendów muzycznych, tworząc własne, wyjątkowe brzmienie. Można znaleźć na nich elementy muzyki filmowej, folku, jazzu, soulu oraz heavy metalu. Grupa słynie z energetycznych występów oraz z niezwykłej etyki pracy. W tym roku wydali swój 18 (?!) album – Butterfly 3000, który został nagrany
w domach członków zespołu podczas pandemii. Wydawnictwo to jest chwalone wśród krytyków. Łączy ono dream-popowe inspiracje
z psychodelicznym rockiem, które idealnie wpasowały się w sezon letni.

Czy można tańczyć do Butterfly 3001?

„Już od dłuższego czasu chcieliśmy wydać album z remiksami” – mówi Joey Walker, członek zespołu King Gizzard & The Lizard Wizard. „Butterfly 3000 jest do tego idealne. To płyta elektroniczna, ale czy próbowaliście do niej tańczyć? Jest naprawdę trudno. Dlatego chcieliśmy rozszerzyć to wydawnictwo o Butterfly 3001”. Trzeba przyznać, że zespół bardzo się postarał o to, aby nadchodzący album był mocno taneczny. Zaprosili na niego dużą grupę elektronicznej śmietanki. Możemy się spodziewać takich artystów jak Mall Grab, DJ Shadow, Donato Dozzy, Héctor Oaks, Yu Su oraz Peaches. „Chciałam, aby ten remiks brzmiał jak jaszczurka” – mówi Peaches o swoim utworze. „Śliski, mokry i suchy jak łuska. Coś, co wije się przez szerokie, otwarte przestrzenie… i taneczne”. Poza kawałkiem kanadyjskiej artystki, został jeszcze udostępniony track od The Scientist i trzeba przyznać, że zespół King Gizzard & The Lizard Wizard nie kłamał co do poziomu taneczności nadchodzącej płyty.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

King Gizzard & The Lizard Wizard – Neu Butterfly 3000 (Peaches Remix)

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →