DJ Rephlex Records supportem Aphex Twina

News

Premierowe, ekskluzywne koncerty w Polsce światowego guru muzyki elektronicznej – Aphex Twina poprzedzą występy DJ-a Rephlex Records.

Partnerzy, założyciele legendarnej wytwórni promującej najciekawszych artystów nowych brzmień na świecie, pojawią się w finale 7. Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Zagrają podczas dwóch koncertów – 18 i 19 września – w industrialnej scenerii hali ocynowni chemicznej w Nowej Hucie. Mowa tu oczywiście o Aphex Twin oraz DJ Rephlex Records.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Grant Wilson-Claridge, który swe nagrania wydaje pod pseudonimem DJ Rephlex Records, spotkał Richarda D. Jamesa (Aphex Twin) podczas występów w klubach Kornwalii. Styl Aphex Twina, który podczas koncertów nie korzystał z gotowych nagrań, ale z własnych taśm, zaintrygował go do tego stopnia, że zaproponował mu współpracę. W 1991 roku muzycy powołali niezależną wytwórnię płytową Rephlex Records, której obaj są współwłaścicielami. To oni stworzyli pojęcie „Braindance”, które obejmuje najlepsze elementy gatunków takich jak muzyka tradycyjna, klasyczna, elektroniczna, współczesna, popularna, industrialna, ambient, hip-hop, elektro, techno, break beat, hardcore, ragga, garage czy drum and bass.

 

Wspólne projekty, które kiedyś były jedynie dobrą zabawą, szybko przerodziły się w poważną działalność. Po sukcesach wczesnych nagrań Aphex Twina w Kornwalii, takich jak „Analogue Bubblebath” i „Didgeridoo”, przyszła kolej na prezentację utworów w londyńskich stacjach radiowych m.in. Kiss FM. W niedługim czasie artysta zdobył uznanie poza Kornwalią, a wytwórnia Rephlex Records została przeniesiona do Londynu.

 

DJ Rephlex Records

 

„Miejsca, kojarzone przez wszystkich z interesującą muzyką, to Sheffield, Detroit i Chicago. Pomyśleliśmy, że byłoby zabawnie, gdyby takim miejscem była Kornwalia”mówi o początkach wytwórni Grant Wilson-Claridge.

 

Rephlex Records to marka znana dziś na całym świecie. Firmowane są nią płyty takich artystów jak m.in.: AFX (Aphex Twin), Squarepusher, Luke Vibert (Amen Andrews), Ceephax Acid Crew, Cylob, DMX Krew, Bogdan Raczynski, The Bug, Ovuca, Kosmik Kommando, Global Goon i wielu innych. Mimo że centrum decyzyjne i siedziba firmy zostały przeniesione do Londynu, gdzie mieszkają obecnie obaj muzycy, twórcy Rephlex Records wciąż podkreślają kornwalijskie korzenie. Wytwórnia, której intencją było z początku „wypełnienie próżni panującej w rodzimej muzyce rozrywkowej”, promuje dziś najbardziej interesujących artystów ze wszystkich stron świata.

 

 

Artyści z tej grupy nadają dziś ton światowej scenie elektronicznej, ale ich wspólne występy – to prawdziwy rarytas. Premierowe koncerty Aphex Twina w Polsce, poprzedzone takim supportem – to będzie z pewnością wyjątkowe wydarzenie, przyciągające rzesze fanów elektronicznych brzmień.

 

Źródło: materiały organizatoraPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →