Patrice Scott dla Muno.pl – WYWIAD!

Wywiad

Patrice Scott będzie jedną z gwiazd imprezy Detroit-Berlin, która odbędzie się w najbliższą niedzielę w szczecińskim klubie Pierwsze Miejsce. Z tej okazji artysta odpowiedział nam na kilka pytań.

Patrice Scott to pochodzący z Detroit DJ i producent o przeszło 25-letnim doświadczeniu. Po raz pierwszy zetknął się z muzyką elektroniczną  za sprawą koncertu Sharevari. Wkrótce jego głównymi inspiracjami stali się inni lokalni muzycy – przede wszystkim Juan Atkins, Derrick May, Kevin Saunderson i legendarny DJ radiowy Electrifying Mojo.
Za sprawą ciepłego przyjęcia na rynku muzycznym Patrice stał się częstym gościem imprez w klubach całego świata, ale przede wszystkim Europy. Jako producent skupia się na atmosferycznym brzmieniu deep house, natomiast jako DJ prezentuje szerokie spektrum brzmieniowe, korzeniami wywodzące się z Detroit – od disco aż po głębokie techno.
Patrice Scott jest jedną z gwiazd imprezy Detroit-Berlin, która odbędzie się 31 marca w szczecińskim Pierwszym Miejscu. Przedstawicielem Berlina będzie Iron Curtis.

Miejsce: Pierwsze Miejsce – Szczecin

PATRICE SCOTT (DETROIT) – WYWIAD

Czy możesz nam opowiedzieć jak zaczęła się Twoja przygoda muzyką elektroniczną?
Pierwszy raz spotkałem się z muzyką elektroniczną gdy miałem 11 lat. Poszedłem na imprezę w dzielnicy mojej babci, grali na niej DJe z Detroit, nazywali się Direct Drive. Grali to, co na tamte czasy nazywało się muzyką progresywną. Wtedy jeszcze muzyka ta nie była nazywana house / techno. Niektóre z tych kawałków rozwaliły mi głowę i od tego czasu byłem już pewien, że to jest muzyka, którą chcę grać jako DJ.
Jakie są Twoje stosunki z pionierami sceny Detroit, takimi jak Juan Attkins, Eddie Fowlkes, czy Blake Baxter. Znasz ich osobiście?
Znam większość z pionierów sceny Detroit. Znam ich wszystkich siłą rzeczy, ponieważ scena muzyki elektronicznej jest bardzo mała. Dwóch z moich bohaterów, których nie zdążyłem jeszcze poznać to Kevin Saunderson i Kenny Larkin, ale będę mieć tę przyjemność w sobotę, ponieważ gramy razem na imprezie w Londynie. Nie mogę się tego doczekać!
Czy myślisz, że zapaść finansowa miasta będzie miała wpływ na scenę muzyki elektronicznej w Detroit i wpłynie na emigracje muzyków do Europy?
Zapaść finansowa miasta nie będzie miała żadnego wpływu na to co dzieje się w techno. Scena w Detroit ledwo istnieje, poza DEMF i kilkoma innymi imprezami, które mają miejsce od czasu do czasu. Artyści migrowali do Europy odkąd pamiętam, ponieważ tam jest większość pracy, którą dostają. Największe imprezy i festiwale są właśnie w Europie, więc dużo sensu nabiera fakt mieszkania właśnie tam.
Żyjesz w Niemczech od kilku lat. Twój wybór z całą pewnością nie był losowy. Kraj ten jest bardzo dobrze znany z jego różnorodności płaszczyzn muzyki elektronicznej, dużej społeczności fanów i dużymi siłami zaangażowanymi w ten przemysł. Czy były to jedyne powody dla których wybrałeś właśnie Niemcy?
Nie mieszkam w Niemczech na stałe. Gdy mam tournee i koncerty, zatrzymuje się w Niemczech. Jest mi wtedy o wiele łatwiej, nie dostaje tak w kość, jak gdybym miał cały czas latać w tę i z powrotem do Detroit.
Pomimo wszędobylskiej digitalizacji jesteś wiernym kolekcjonerem winyli i wciąż grasz z gramofonów. W produkcji również wykorzystujesz maszyny analogowe czy jednak używasz programów i wtyczek?
Doceniam Twoje zainteresowanie tym czego używam do produkcji muzyki, ale najpierw powiem, że tak naprawdę nie liczy się to czego używasz. To co się liczy, pochodzi z Twojego serca. To co czujesz i jak kreatywny się stajesz z tym co czujesz. Po drugie, odpowiadając już na Twoje pytanie, używam kombinacji sprzętu i programów. Nie mam faworytów, po prostu próbuje nowych i innych rzeczy przez cały czas.
Jakieś rady dla początkujących producentów?
Rada jaką mam dla młodych producentów, to pozostać skupionym i ćwiczyć swoje rzemiosło. Zainwestujcie swój czas i energię w to, żeby być najlepszym jak tylko potraficie, w końcu wszystko trafi na swoje miejsce.
Twój label Sistrum ma obecnie 19 wydawnictw. Szykujesz coś specjalnego z okazji 20-tej epki ?
20. wydawnictwo zapowiada się naprawdę wyjątkowo, ukaże się w ciągu najbliższych tygodni, a odpowiedzialny jest za nie mój bliski przyjaciel XDB. Z kolei Sistrum 21 będzie moją autorską propozycją.
Plany na najbliższe dni, miesiące, lata?
Plan nie zmienia się nigdy. Cel jest jeden – kontynuacja dostarczania wysokiej jakości muzyki dla przyjemności ludzi.
Rozmawiał: Radosław Jaczmiński

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →