Nicole Moudaber dla Muno.pl – WYWIAD

Wywiad

Zapraszamy Was na ekskluzywny wywiad Muno.pl z niezwykle piękną i utalentowaną dj'ką i producentką - Nicole Moudaber!

Międzynarodową sławę przyniósł jej remix utworu Carla Coxa „Chemistry”, który przez długie tygodnie utrzymywał się na szczycię listy Beatport Techno Chart. Na swoim koncie Nicole Moudaber ma również znakomite produkcje dla takich wytwórni jak: Drumcode, 8Sided Dice, Kling Klong czy Waveform Recordings.
Oprócz niezliczonej ilości występów na największych festiwalach i najlepszych klubach na świecie, artystka rezydowała w tym roku na cyklu imprez organizowanych przez Carla Coxa w klubie Space Ibiza.
Z Nicole Moudaber postanowliśy porozmawiać o początkach jej kariery, gustach muzycznych, albumie dla wytwórni Drumcode oraz własnej wytwórni Mood Music.

WYWIAD: NICOLE MOUDABER

Co tam u Ciebie, jak minął weekend?
U mnie wszystko w porządku, dziękuję. Aktualnie jestem w Miami, dopiero co skończyłam imprezę w Space Miami.
Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłaś jako promotor imprez w Bejrucie. W jaki sposób rozwijała się tamtejasza scena muzyki elektronicznej po wojnie domowej? To musiało być dla Ciebie ogromne wyzwanie?
Miałam dużo szczęścia ponieważ rząd okazał mi bardzo duże wspracie. Po wojnie domowej całe miasto było przebudowywane, a rozwój turystyki był niezbędny. Rozpoczęłam pierwsze imprezy w tym regionie, zapraszałam zagranicznych artystów oraz organizowałam trasy koncertowe. Zagrali już tam niemal wszyscy najlepsi dj’e na świecie.
Urodziłaś się w Nigerii, a dorastałaś w Libanie. Czy to miało jakikolwiek wpływ na rozwój Twojej kariery? Skąd czerpałaś inspirację do produkcji muzyki na początku swojej muzycznej drogi, a skąd czerpiesz je teraz?
Oczywiście dorastanie w Nigerii miało ogromny wpływ na moją muzykę. Moje produkcje oparte są głównie na perkusji i dużej ilości bębnów. Inspirację czerpię ze wszystkiego co jest wokół mnie, od ludzi, przyjaciół oraz sztuki.
W Twojej dyskografii znajduje się wydawnictwo nagrane pod aliasem Prime 33. To prjekt, który współtworzyłaś z Astrid Suryanto. Numer 'Burn’ z remixami takich gwiazd jak 16 Bit Lolita’s, Glenn Morrison czy Deadmau5, stał się jednym z najbardziej popularnych progresywnych numerów w 2007 roku. Dlaczego Wasza współpraca zakończyła się na tym jednym wydawnictwie?
Ten projekt powstał po prostu jako pewien rodzaj zabawy. Wydaliśmy jeden sigiel, wokół którego zrobiło się trochę głośno. Od tamtego czasu moje brzmienie ewoulowało. Wtedy była to zabawa, teraz biorę muzykę dużo poważniej.
Twój styl muzyczny ewoulował na przestrzeni lat. Od deep house’u, poprzez tribal, aż do techno. W jaki sposób stałaś się 'The Queen of Dark House’, jak nazywają Ciebie John Digweed oraz Steve Lawler?
Produkuję deep oraz techno i obydwa gatunku lubię jednakowo. W rzeczywistości lubię wszystkie gatunki i chyba nie chciałabym być zaszufladkowana tylko do jednego stylu. Gram numery wtedy, kiedy czuję, że to właśnie jest odpowiedni moment na nie. Jeśli chodzo tytuły, to lista utworów jest bardzo długa. Oczywiście nazywanie mnie w ten sposób jest bardzo pochlebiające.
Co lubisz robić, gdy masz przerwę w graniu lub produkowaniu muzyki? Jakieś ciekawe hobby?
Uwielbiam morze, łodzie, super szybkie samochody i seriale telewizyjne.
Kiedy możemy się spodziewać Twojego albumu?
Sądzę, że będzie to w pierwszej połowie przyszłego roku. Album ukaże się na wytwórni Drumcode. Właśnie jestem na etapie jego zakończenia, powinien być w całości gotowy za 2 miesiące. Ten materiał będzie w pełni reprezentował to co uwielbiam w muzyce house. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.
Słyszałem, że planujesz założyć własną wytwórnię Mood Records. Jakie gatunki muzyczne oraz których artystów planujesz promować? Kto będzie odpowiedzialny za nagranie pierwszej płyty?
Najpierw na Mood ukażą się moję własne numery, a dopiero później innych artystów. Deep oraz techno w zależności od tego w jakim będziesz nastroju.
Jednym z Twoich największych fanów jest Carl Cox. Miałaś okazję występować z nim w Space Ibiza. Granie z legendą musi być bardzo eksytujące? Planujecie już jakieś kolejne wspólne imprezy?
Będę jednym z gości jego imprezy, która odbędzie się 17 października, Global 500 & Awakenings podczas konferencji ADE w Amsterdamie. Impreza będzie nadawana na żywo na całym świecie przy okazji pięćsetnej audycji Carla, tak więc będzie to ogromne wydarzenie i nie mogę się już doczekać kiedy razem zagramy.
Co sądzisz o imprezach na Ibizie? Czy podzielasz zdanie wielu ludzi, że wyspa za bardzo się skomercjalizowała, a muzyka nie jest już tak ważnym czynnikiem jak kiedyś?
Nie zgadzam się z tym zdaniem. Ibiza jest dla wszystkich, oferuje niezliczoną ilość imprez i z roku na rok staje się coraz silniejsza. Jeśli chcesz komercji idziesz do Pacha, jeśli więcej undergroundu to do Space czy DC 10. Tak można wymieniać bez końca.
Czy znasz nazwisko jakiegokolwiek polskiego producenta?
Tak, bardzo lubię twórczość Marcina Czubali.
Dziękuję za rozmowę.
Dzięki!
Rozmawiał Przemysław Leśniewski

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →