DJ Mag wreszcie w Polsce!

News

Już za miesiąc 7 grudnia pojawi się historyczna, pierwsza polska edycja brytyjskiego DJ Magazine. Estetycznie przypominać będzie wyspiarski oryginał, korzystać będzie z podobnego layoutu i czcionki. Jeśli chodzi o zawartość, redakcja starać się będzie w sporym stopniu wypełniać magazyn tym, co dzieje się w Polsce i tym, co u nas może zainteresować.

Dj Mag to prestiżowe pismo o tematyce klubowej, które powstało w Londynie 16 lat temu. W ciągu całego okresu funkcjonowania Dj Mag zyskał uznanie w branży muzycznej, nie tylko dzięki słynnemu rankingowi dj-ów, ale przede wszystkim poprzez ogromny wkład w rozwój kultury klubowej na świecie.

Dziś Dj Mag to obowiązkowa lektura dj-ów, producentów, przedstawicieli branży muzycznej i wielbicieli muzyki elektronicznej na całym świecie. To opiniotwórczy magazyn, który nieustannie śledzi, komentuje i współtworzy kulturę klubową.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Niektórzy twierdzą, że Dj Mag jest tym dla świata klubowego, czym magazyn Vogue dla świata mody.

Dwa lata temu Dj Mag rozpoczął podbój świata, tworząc kolejne międzynarodowe edycje magazynu. Dzięki temu dziś magazyn można kupić nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w Brazylii, Egipcie, na Litwie, Łotwie, a nawet w Libanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

Już wkrótce na rynku pojawi się także polska edycja magazynu – Dj Mag Polska!

Na czele redakcji, która odpowiadać będzie za merytoryczną zawartość pisma, stanie Marcin Żyski – obecnie dyrektor muzyczny radia Elka Leszno i Głogów.

„Szeroko pojęta kultura klubowa naszym zdaniem ma się w naszym kraju bardzo dobrze – prężnie funkcjonuje zarówno ambitna scena techniczna skupiona wokół koneserów i małych klubów, jak i house’owo – trance’owa scena eventów halowych czy open air’owych.

DJ Magazine zajmować się będzie i jednym i drugim zjawiskiem. Będziemy relacjonować to, co się dzieje, zapowiadać, to co zdarzy się za chwilę, szukać nowych nazwisk i nowej muzyki, a także przybliżać postacie i dźwięki obecne od wielu lat. Postaci, gatunki muzyczne, wytwórnie płytowe, miejsca, kolektywy, aspekty techniczne grania i tworzenia muzyki – jest o czym pisać. Będziemy zastanawiać się nad zjawiskami, prowokować dyskusje. Przy okazji promować naszym rodzimych wykonawców, których jest coraz więcej i ich sety i muzyka są na coraz wyższym poziomie.

Mamy do dyspozycji całe archiwum brytyjskiego DJmaga, będziemy więc raz na jakiś czas przyglądać się temu, co dzieje się na wyspach, a także w innych ciekawych europejskich miejscach, do których mamy dużo bliżej niż kiedyś (Berlin, Amsterdam, Ibiza).

Co miesiąc na łamach polskiego DJ Magazine znajdziecie także kilka felietonów pisanych przez ludzi mających pewne refleksje na temat tego, co w świecie muzyki elektronicznej dzieje się w Polsce i zagranicą. W pierwszym numerze, jako że będzie to numer grudniowy, sporo podsumowań roku 2007. Drugi numer już 7 stycznia. Zapraszamy.”

Redaktor naczelny miesięcznka – Marcin Żyski, do wspólpracy zaprosił wiele znanych postaci z polskiej sceny klubowej, np: DJ Adamus, Angelo Mike, DJ Juniore, Mafia Mike, Artur Fabiański, Neevald, Peter Pain, @lex i wielu innych

Poniżej prezentujemy kilka stron z pierwszej polskiej edycji Dj Mag’a:

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →