DJ Emerson wypuszcza rewelacyjny techno album

fot. fanpage
News
DJ Emerson

Jeden z najbardziej zasłużonych, niemieckich DJ-ów i producentów – DJ Emerson – zapowiedział publikację długo wyczekiwanego albumu. Krążek zatytułowany Repetitive Music2 ukaże się 3 czerwca nakładem jego własnej wytwórni muzycznej – Micro.Fon. Sprawdź szczegóły.

DJ Emerson – zasłużona, wciąż młoda krew niemieckiej sceny techno

DJ Emerson, założyciel takich wytwórni jak Micro.Fon i Kiddaz, jest jedną z najbardziej szanowanych postaci w świecie niemieckiego techno. Dzięki szeregom wydawnictw w tak renomowanych labelach jak CLR, Desolat i 100% Pure zyskał miano jednego z ciekawszych, współczesnych producentów techno. Początek elektronicznej kariery DJ-a Emersona to romans z muzyką breakbeatową, którą zaszczepiał w roli rezydenta w monachijskim klubie Utraschall. Na szerokie wody wypłynął dzięki znajomości z legendarnym DJ Tanithem.

DJ Emerson
DJ Emerson / fot. Tuam Zino

Czytaj także: „Nigdy nie lubiłem definiować muzyki poprzez tempo” – Chris Liebing

Doskonale pokierowana kariera otworzyła mu drzwi do takich klubów jak Tresor, Lehmann czy Arena. Mocnym punktem zwrotnym okazała się znajomość z Chrisem Liebingiem. Podcast, EP-ki i szereg wspólnych imprez przedstawiły Emersona międzynarodowej publice.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

DJ Emerson – rave’owy hołd z nutą kwasowości

Monumentalne, 17-utworowe wydawnictwo Repetitive Music 2 jest kontynuacją motywów i energii z albumu Repetitive Music z 2016 roku. Rezultatem jest rygorystyczny, dźwięczny i naelektryzowany LP, wypełniony hipnotycznymi liniami basowymi, zaraźliwymi syntezatorami i szaloną perkusją. To idealna mieszanka piwnicznych lochów i uderzających bębnów basowych z ryczącymi rytmami i drgającymi bitami, które podpalą niejeden parkiet.

Obserwuje nową falę techno z mnóstwem ciekawych i dobrych artystów. W jakiś sposób odzwierciedla to podobny styl, w którym poruszałem się jako nastolatek, zaczynający z DJ-ingiem w Berlinie. Byłem w zasadzie jedynym facetem, który grał tutaj Glenna Willsona czy bouncujące, grooviaste płyty. Ta muzyka znowu porusza tłumy! Wróciłem więc do korzeni, a także ukończyłem kilka projektów, które miały swój początek 20 lat temu. Nie mogę doczekać się piwnicznych przestrzeni wypełnionych muzyką z Repetitive Music 2.

-DJ Emerson o najnowszej płycie

Dj Emerson – System Failed 

Trzy utwory z albumu zostały już wydane wcześniej jako single. Nichts Gesagt to klasyczne berlińskie brzmienie; Notorious Smokers, we współpracy z Cosmo W. Pepperem, czerpie z wpływów trip-hopu i reagge; zaś ACAB jest uderzającym, bezkompromisowym techno w stylu Niemca. Kolejnym smaczkiem na płycie jest Internet nagrany z J. Breakerem. Duet rozpoczął pracę nad kawałkiem na komputerze Atari już w 2000 roku, aktualizując go o hołd dla muzyki rave’owej. Premiera zaplanowana na początek czerwca bieżącego roku.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →