Temporary Secretary

Recenzje

Info

Data wydania:
2009/10/13
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Włączając ten krążek, po głowie chodziło mi jedno pytanie: po co tak w ogóle powstał ten mix? Ani Dixon, ani label Innervisions nie obchodzili i nie obchodzą urodzin, jakiejś innej specjalnej okazji również nie było. W zasadzie to samo pytanie stawia wytwórnia, próbując w sensowny sposób na nie odpowiedzieć. Tylko, że, dość przewrotnie, odpowiedzią na nie jest właśnie ’Temporary Secretary’ – pierwszy oficjalny mix Dixona od czasu, gdy popełnił jedną z częsci serii kompilacji dla Get Physical – Body Language. Zarówno niemiecki DJ, jak i label starają się udowodnić, że warto jest inwestować pieniądze w tego rodzaju albumy, gdyż przynoszą one nie tylko przyjemnie brzmiący zbiór muzyki, ale… No właśnie – co?

Zaczyna się pogodnym i spokojnym kawałkiem 'Ongou’. Tylko, że jeśli wydaje się wam, że to definiuje brzmienie całości, to jesteście w błędzie. Zaraz potem rozlegają się niepokojące kawałki Fever Ray (projekt wokalistki The Knife) i Rolanda Bocqueta. Może nie jest jeszcze zbyt tanecznie, ale to złożone z trzech numerów intro do mixu, znakomicie wprowadza nas w klimat kompilacji. Potem robi się coraz bardziej hipnotycznie, numery płynnie przechodzą z jednego w drugi, czasem trudno je odgraniczyć – selekcja Berkhahna nie zawodzi. Gatunkowo to oczywiście house, raz mroczniejszy jak w ’Inferno Jack’ (Kalabrese Remix), raz pogodniejszy i łagodny (świetny remix utworu 'Let Me Show Ya’ wyprodukował Schwarz). Dixon przypomniał mi także o istnieniu Petera Krudera – 'Law Of Return’ to intrygująca porcja muzyki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jest jeszcze jedna ważna kwestia. Każdy z numerów obecnych na płycie, Dixon poddał edycji. Samodzielnie przeklejając lub wycinając niektóre fragmenty utworów i łącząc je z innymi, stworzył jednolitą i niepodzielną całość, a dodatkowo „podarował” nowe wersje tracków. Porównajcie choćby rzeczony wcześniej remix Schwarza 'Let Me Show Ya’ z editem zamieszczonym na płycie. 

Powracając do pytania postawionego we wstępie: po co powstał ten mix? Po pierwsze Dixon po raz kolejny wykazał się dużymi umiejętnościami, po drugie dostaliśmy zestaw ciekawych, wkręcających się numerów, który zachęca do poszukiwań niektórych z nich w pełnej wersji, a po trzecie to ładnie podany (prosta, ale miła dla oka okładka) set do wykorzystania na domówce albo i w ramach relaksu.

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

Tracklista:

 

Icasol – Ongou
Fever Ray – If I Had A Heart
Roland Bocquet – Exotique
Ame – Tube Beat
Jazzanova – Let Me Show Ya (Henrik Schwarz)
Daniel Paul – Something About You /instrumental/
Precious System – The Voice From Planet Love
Ben lock – In A While
Junior Boys – Hazel (Ewan Pearson’s House Mix)
Butane – Inferno Jack (Kalabrese Remix)
Peter Kruder – Law Of Return
Kiki – Good Voodoo (Visionquest Remix)
Code 718 – Equinox (Henrik Schwarz Mix)
The Machine – Fuse
Cortney Tidwell – Watusii (Daphni remix)
Ame – Setsa
Tokyo Black Star – Sepiaphone

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →