Dirt Crew – Glance EP (incl. Pol_On Remix)

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/05/30
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Drobiazgowe przedstawienie niemieckiego duetu Dirt Crew mogłoby zostać odebrane przez miłośników house jako nietakt, bowiem ich muzyka już na stałe wpisała się w kanon wyrafinowanego deep. Najnowsza dwunastocalówka zatytułowana „Glance EP” ukazała się na należącym do nich labelu Dirt Crew Recordings. Zatem dlaczego piszę o tym w Dziale Recenzji Polskich EP-ek?
By znaleźć odpowiedź, wystarczy spojrzeć na stronę A vinyla. Pochodzący z „Feels Good EP” numer „New York” został zremiksowany przez Pol_On. Trudne zadanie postawiono przed chłopakami, gdyż oryginały (String oraz Sax Version) to produkty kompletne, łączące w sobie najlepsze cechy nowego stylu Jamesa Flavoura i Break 3000 z klasycznym „Deep (We Are)” w remiksie Francoisa Dubois.
Pol_On nie ryzykowali próbą udoskonalenia pierwowzoru, stawiając na własną, odmienną interpretację. I bardzo dobrze! Mam wrażenie, że inspiracją były dokonania innego duetu – Fanciulli i Chatterley jako Skylark. Ich wersja to zgrabne połączenie żwawego bitu, melodyjnej linii basowej, analogowych synth’ów i saksofonu. Michał i Kacper do każdego remiksu podchodzą indywidualnie, dlatego też nie dziwi fakt, że często są „zatrudniani” w tej roli.
„New York” dzieli stronę A wraz z nową propozycją Dirt Crew – „Glance„. Nie odbiega ona od stylistyki, do której duet przez lata nas przyzwyczaił – nowoczesny, melodyjny deep house, któremu nie można odmówić groove.
Na EP-ce znalazł się też „Groove” zremiksowany przez nagrywających m.in. dla Permanent Vacation, Good Guy Mikesh & Filburt. Jak łatwo się domyślić, panowie zaserwowali nam porcję nu disco. Bardzo przyjemny numer, który z pewnością umili wakacyjne podróże autem, czy też zagości w iPodach podczas wypadów na plażę.
Dodatkowo do wydania cyfrowego dołączony został „Work„, kontynuujący wakacyjny nastrój. Oparty na prostym motywie pianina i zapętlonym wokalu pozostawia po sobie pozytywne wrażenie, pomimo tak prostej budowy.
Zatem jeśli szukacie idealnej EP-ki na wakacje, lekkiej i przyjemnej, to właśnie ją znaleźliście! Polecam!Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

A1. New York (Pol_On Remix)

A2. Glance

B1. Groove (Good Guy Mikesh & Filburt Remix)

Digital Only: Work

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →