Diplo może stanąć przed sądem. Powód? Oskarżenia o nadużycia seksualne

Fot. Materiały prasowe
News

Biuro prokuratora miasta Los Angeles rozważa ponowne postawienie Diplo zarzutów kryminalnych po policyjnym śledztwie w sprawie jego niewłaściwego zachowania na tle seksualnym.

Diplo w tarapatach

Thomas Wesley Pentz, znany szerzej jako Diplo, to obecnie jeden z najbardziej popularnych na świecie DJ-ów i producentów. Artysta współpracował z największymi gwiazdami muzyki pop  i nagrał jedne z największych hitów ostatnich 10 lat w ramach wielu projektów. Wygląda jednak na to, że dobra passa Amerykanina może się wkrótce zakończyć.

Wszystko zaczęło się w 2020 kiedy to Diplo otrzymał pozew od pewnej 25-latki, w którym to został oskarżany o zastraszanie i nielegalne nagrywanie stosunku seksualnego. Kobieta przyznała również, że Diplo zgwałcił ją w pokoju hotelowym w Vegas po jednym z jego koncertów. DJ-owi nie postawiono wówczas żadnych zarzutów karnych w związku z tym rzekomym incydentem. Pentz uzyskał zakaz zbliżania się kobiety do siebie i pozwał ją o stalking oraz rozpowszechnianie prywatnych materiałów i wtargnięcie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Diplo poszedł do sądu

W listopadzie 2020 roku, prawnik Diplo zaprzeczył twierdzeniom, że udostępnił on filmy, mówiąc:

W żaden sposób mój klient nie naruszył żadnego prawa. W rzeczywistości, wielokrotnie dawał jasno do zrozumienia, że nie chce mieć nic wspólnego z tą osobą – i po prostu potrzebuje, aby ciągłe nękanie jego rodziny się w końcu skończyło.

Diplo zostanie oskarżony?

Teraz wg serwisu Buzzfeed News prokuratora w LA rozważa ponowne postawienie Diplo zarzutów kryminalnych. Wszystko za sprawą nowych informacji, jakie wpłynęły do organów śledczych oraz śledztwa policyjnego.

Niestety, to nie pierwszy raz, kiedy Diplo znalazł się w wiadomościach z powodu swoich relacji z płcią przeciwną.  W 2017 roku Azealia Banks oskarżyła go żerowanie na młodych, etnicznych dziewczynach i obiecywanie im pomocy w zrobieniu kariery w zamian za seks. W 2019 roku muzyk wytoczył sprawę sądową swojej byłej partnerce Shelly Auguste. Oskarżył ją o nękanie, wysyłanie seksualnie sugestywnych wiadomości do DJa i jego rodziny oraz o tworzenie fałszywych kont w mediach społecznościowych i bezprawne używanie prywatnych zdjęć i filmów z jego udziałem.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →