Anemik

Recenzje

Info

Data wydania:
2009/10/05
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Po tym jak w czerwcu swój krążek wydała Ada, nadszedł czas na kolejne producenckie dokonanie kobiety. A że ja bardzo lubię, kiedy do komponowania klubowych bitów zasiadają damy, to cieszę się, że w ręce (i uszy) wpadł mi krążek Dinky – pochodzącej z Chile Alejandry Iglesias, dla której temat minimal house’u nie jest obcy. 

Jak twierdzi, Wagon Repair jest jedną z jej ulubionych wytwórni. Demo z nowymi kawałkami postanowiła wysłać więc do nich i udało się. Sama przyznaje, że musiała dość ciężko pracować nad albumem, by osiągnąć poziom godny WR, ale opłaciło się. Dostajemy ‘Anemik’ – dzieło tyleż intrygujące, co różnorodne.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Całość równomiernie pulsuje, a beat ładnie pyka praktycznie przez cały czas trwania albumu. Czuć w tym jednak delikatność i kobiece podejście – czyli znów sporo emocji i duszy. Mimo tego produkcja w ogóle nie traci na dokładności. Wpadek tu brak, a jeśli pojawiły się błędy, to zostały wykorzystane tak, by uczynić z nich atut (mowa tu o ‘Glassik’, w którym błąd sekwencera przekształcono w główną oś tego minutowego skitu). Poza tym podśpiewuje rumuńska śpiewaczka ludowa czy nawet sama Dinky w duecie z Jorgem Gonzalesem.

Momentami ‘Anemik’ jest cudownie rozmarzony, jak w ‘Rainfallic’, innym razem mocno taneczny jak w ‘Ceramik’ czy znakomitym ‘Westoid’. Z pozoru dwa odległe od siebie tematy zostały zgrabnie złączone w całość – różnorodnie, lecz spójnie. Nowy krążek to naprawdę dobra pozycja w dyskografii Alejandry. Romantycznie, kobieco i ładnie, czyli… cała Dinky.

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

Tracklista:

01. Childish
02. Romaniks
03. Westoid Feat Updates
04. Gold Fishes
05. Rain Fallic
06. Anemik
07. Glacial
08. Ceramik
09. Glassic
10. Skyped
11. Epilepsia
12. Fadik
13. Nocturnal

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →