Detroit Swindle przemianowali się na Dam Swindle

News
Detroit Swindle - nazwa odchodzi do przeszłości

Lars Dales i Maarten Smeets zmienili nazwę swojego wspólnego projektu z Detroit Swindle na Dam Swindle. Skąd taka decyzja?

Detroit Swindle – nazwa odchodzi do przeszłości

Holendrzy potwierdzili zmianę nazwy Detroit Swindle  za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ciągu całej swojej kariery musieli mierzyć się zarzutami mówiącymi o tym, że wykorzystują do własnych celów kulturę muzyczną Detroit.

To właśnie nasza wzajemna miłość do Motown i hip-hopu Detroit połączyła nas i zainspirowała do wspólnego tworzenia muzyki. Dodaliśmy „Swindle” w naszej nazwie, właśnie po to,  żeby ludzie nie myśleli, że jesteśmy z Detroit. Jak widać, to nie wystarczyło – czytamy w oświadczeniu duetu.

Detroid Swindle –  disco & house set in The Lab LA

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Detroit Swindle w nowym wcieleniu

Nowa nazwa grupy – Dam Swindle – odzwierciedla miejsce narodzin duetu: Amsterdam. W tym roku, w obliczu rosnących obaw, poszli oni w ślady innych artystów, którzy zmienili swoje pseudonimy artystyczne, aby nie być kojarzonymi z zawłaszczaniem kultury.

Nigdy nie zamierzaliśmy rościć sobie prawa własności do czegoś, co nie było nasze… Chcemy być refleksyjni, uczyć się i być wrażliwi na to, jak inni ludzie doświadczają i postrzegają świat – czytamy również w oświadczeniu Dalesa i Smeetsa.

Detroit Swindle, a właściwie już Dam Swindle, występują na scenie od blisko 10 lat. Ostatni album duetu High Life ukazał się w 2018 roku.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →