Pociąg zamieniony w instrument muzyczny – zobacz niezwykły projekt Mount Kimbie i Desperadosa

2 008
Reklama

Tworząc "Train Trax", marka Desperados po raz kolejny przekracza granicę muzycznych eksperymentów. Wraz z Mount Kimbie zamieniła zwykły pociąg w ogromny, pędzący instrument dla fanów z całego świata.

Akcja „Train Trax” była popisem nowego podejścia do muzyki i zastosowania innowacyjnych technologii. Pociąg wykorzystano jako żywy instrument, kształtujący powstającą w trakcie przejazdu muzykę duetu Mount Kimbie. W wybranych miejscach szyn kolejowych umieszczono czujniki RFID, które w trakcie przejazdu komunikowały się z czujnikami na pokładzie pociągu, zmieniając dźwięki maszyny na odpowiadające im brzmienia, które producenci z Mount Kimbie wplatali w swoje kompozycje. W tym eksperymentalnym nagraniu aktywny udział brali uczestnicy tej niezwykłej imprezy, którzy sterowali niektórymi elementami wewnątrz pociągu, np. światłami i kamerami. Rytm tego niesamowitego muzycznego setu wyznaczała prędkość rozwijana przez pociąg. Im szybciej jechał, tym szybszy był beat.
Wynikiem tego niecodziennego doświadczenia jest utwór „SYNTHI” – muzyczny zapis podróży zremiksowany przez Mount Kimbie ukaże się jeszcze w tym roku na ich nowej płycie. A już teraz obejrzeć można film „Train Trax”, który dokumentuje cały eksperyment

– To było istne szaleństwo i zupełnie nowy sposób eksperymentowania z muzyką. Nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy czegoś takiego. Ten pociąg i udział publiczności uczynił występ czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Reakcje fanów były niesamowite – przyznał Kai Campos z Mount Kimbie.
– Train Trax wprowadził nas i Mount Kimbie na zupełnie nowy i wcześniej trudny do wyobrażenia obszar eksperymentów muzycznych. Pokazaliśmy naszym fanom jak w innowacyjny sposób wydobyć z muzyki to, co najlepsze. Okazało się, że sama podróż na imprezę może być równie ekscytująca jak jej cel – dodaje Anna Bizoń, Global Brand Director Desperados. – To kolejna odsłona naszej globalnej kampanii marketingowej „Release Your Inner Tequila”, w której angażujemy się w nietypowe projekty, związane z ponadstandardowymi eksperymentami muzycznymi.
W poprzedniej odsłonie kampanii, pod koniec ubiegłego roku, marka Desperados zorganizowała Bass Drop – pierwszy na świecie festiwal bez grawitacji. Do współpracy zaprosiła grupę didżejów Barong Family oraz neurobiologa Daniela Levitina, który pomagał przy tworzeniu specjalnego setu muzycznego. Desperados zabrał 74 osoby w lot nad pustynią Nevada, by na wysokości 9 tys. metrów nad ziemią spotęgować bas i manewrując samolotem wywołać stan nieważkości.

Pierwszy projekt w ramach  kampanii „Release Your Inner Tequila” zamienił przedmioty codziennego użytku w instrumenty, a dom w ogromny klub. W ramach akcji „House Party Plugged”, siły połączyli Riton (znany brytyjski producent muzyczny i didżej) oraz Dario Rossi, uliczny perkusista. Razem wykonali remiks hitu „Ritona Rinse and Repeat” w budynku mieszkalnym, wykorzystując do tego patelnie, garnki, a nawet schody.

Źródło: materiały prasowe