Design, sztuka i Eklektik Room w ogrodzie hotelu PURO – Eklektik Session zaprasza na letnią zapowiedź festiwalu

Festiwale
Eklektik Session

Przed nami zapowiedź festiwalu – w ramach cyklu Eklektik Room w sobotę, 22 sierpnia, w ogrodzie hotelu PURO we Wrocławiu zagrają: Marcin Lamch, Piotr Gospodarczyk i dyrektor artystyczny festiwalu Radek Bond Bednarz.

Eklektik Session znów próbuje czegoś nowego

W historii Eklektik Session nigdy nie brakowało eksperymentów, przełamywania barier i miłości do muzyki improwizowanej. Festiwal ewoluował od jam sessions, przez popularne klubowe cykle, aż do formuły jednego z najbardziej oryginalnych wydarzeń, łączących odległe dźwiękowe światy w organiczną całość. Historia tej inicjatywy sięga 2006 roku, od 2013 – Eklektik Session odbywa się w formule międzynarodowego spotkania, zapraszając do współpracy artystów różnorodnych stylistycznie i kulturowo.

Eklektik Room #1: Pierre Jodlowski, Bond

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W połowie października pod hasłem „Boxed” we Wrocławiu rusza dziesiąta edycja festiwalu Eklektik Session. Gościem specjalnym wydarzenia będzie pochodzący z Nigerii Dele Sosimi – znany m.in. ze współpracy z wybitnym multiinstrumentalistą Felą Kutim. W tym roku między 16 a 18 października, czeka nas 3–dniowe święto muzyki – pełne interpretacji dźwiękowych – po raz pierwszy odbędzie się pod jednym dachem – w Galerii na Czystej we Wrocławiu. Od niedawna stacjonuje tu Fundacja Eklektik Art Charity, która realizuje projekty dedykowane szeroko pojętej sztuce, w tym galerię Eklektik Art i cykl muzyczny Eklektik Room, czyli improwizowane sesje instrumentalne w klimatycznej przestrzeni koncertowej.

Eklektik Session

Eklektik Session: piknik w ogrodzie nad fosą

Tym razem idea instrumentalnych konfrontacji w ramach Eklektik Room przeniesie się z budynku przy ul. Czystej 4 wprost do ogródka hotelu PURO przy Włodkowica 6 – tegorocznego partnera platformy artystycznej i festiwalu Eklektik Session. W piątym, rejestrowanym odcinku serii, będziemy świadkami 2-częściowego koncertu, podczas którego doświadczymy zderzenia wielu inspiracji brzmieniowych, dzięki wyraźnej tożsamości artystycznej zaproszonych gości. Zagrają: Marcin Lamch – wybitny kontrabasista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny (współpracujący m.in. ze Stanisławem Soyką i Januszem „Yaniną” Iwańskim), Piotr Gospodarczyk, a więc założyciel Szkoły Rytmu i Radek Bond Bednarz  – gospodarz i pomysłodawca cyklu.

Wydarzenie rozpocznie się piknikiem na trawie; będzie można rozsiąść się wygodnie na pufach zaprojektowanych przez Monikę Tatianę Idzikowską (designerkę i kuratorkę cyklu wystaw Czysta Sztuka w Eklektik Art) – te komfortowe dzieła sztuki powstały z różnorodnych tkanin z całego świata, a przy ich produkcji wykorzystano materiały second-hand, głównie jeansy, końcówki poprodukcyjne i tkaniny vintage. Organizatorzy zapraszają także do wzięcia udziału w aukcjach prac Jerzego Treita, które artysta stworzył podczas performansu w przestrzeni Galerii na Czystej. Muzyka, obrazy, design, osobowości to słowa-klucze, którymi opisać można wieczór w ogrodzie hotelu PURO, w samym centrum Wrocławia.

BEFORE Eklektik Session odbędzie się  22.08.2020 r., o godz. 20:00 w Hotelu PURO przy ul. Włodkowica 6.

 Eklektik Session

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →