Derrick May z orkiestrą symfoniczną w Szczecinie

News

Twórczość legendarnego artysty z Detroit połączona z muzyką klasyczną? Derrick May wystąpi z orkiestrą już w czerwcu w Szczecinie!

Łączenie muzyki klasycznej z techno ma już pewną historię w kulturze klubowej. Po mieszankę bogatego instrumentarium współgrającego z bujającym bassem i metrum 4/4 sięgali jako pierwsi klasycy techno i house. Jeff Mills, Laurent Garnier, Carl Craig czy Pete Tong to tylko niektórzy z nich.

Derrick May – projekt z orkiestrą

Swój projekt z orkiestrą ma także inna legenda z Detroit, Derrick May.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pomysł na stworzenie projektu orkiestrowego w oparciu o twórczość Derricka Maya pojawił się w 2013 roku, kiedy macedoński producent Ognen Uzunovski poprosił Dzijana Emina o reinterpretację i orkiestrację utworów legendy muzyki techno.

Emin o muzyce Maya powiedział:

U podstaw tanecznej muzyki elektronicznej leży powtórzenie – niektórzy powiedzieliby, że minimalizm – a dobrą rzeczą w muzyce Derricka jest to, że obok beatów i rytmicznej faktury są także melodie.

Pierwszy koncert z nowymi aranżacjami zabrzmiał w 2015 roku w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Macedońskiej. Materiał był prezentowany także w wykonaniu orkiestr m.in. z Belgii, Francji i Stanów Zjednoczonych.

Derrick May w Polsce – bilety

Teraz czas na Polskę! 7 czerwca 2020 roku w złotej sali w Filharmonii w Szczecinie Derrickowi towarzyszyć będzie Orkiestra symfoniczna, a koncert poprowadzi Dzijan Emin – multiinstrumentalista, producent i kompozytor, który ma na swoim koncie współpracę m.in. z duetami Air i Daft Punk.

Więcej informacji i bilety znajdziecie tutaj.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →