Nowa gwiazda Crosstown Rebels – Deniz Kurtel

Zapowiedzi

Wytwórnia Damiana Lazarusa - Crosstown Rebels, wzbogaciła się o nowy, niezwykły talent muzyczny - Deniz Kurtel. W marcu podziwiać będziemy debiutancki album artystki "Music Watching Over Me".

Reklama

Ostatnio bardzo często jesteśmy świadkami pojawiania się na elektronicznej scenie muzycznej nowych twarzy, z niezmanierowanym i świeżym podejściem do produkowanych przez siebie numerów. Do takich osób niewątpliwie zaliczyć można Deniz Kurtel, która przygotowała dla wytwórni Damiana Lazarusa – Crosstown Rebels swój debiutancki album zatytułowany „Music Watching Over Me”.

 

 

Deniz Kurtel identyfikuje się przede wszystkim jako artystka sztuki audio-wizualnej. Znana jest z wykorzystywania w swoich pracach zaawansowanych konstrukcji LEDowych oraz luster (zobacz filmiki na końcu newsa). Jej autorskie projekty można było zobaczyć na różnych festiwalach sztuki i wystawach jak: Burning Man, Communikey, Horizons, Love´s Secret Domain czy też Rabbit Hole. To także Kurtel była odpowiedzialna za LEDowe show podczas światowego tournee Rebel Rave w 2010 roku.

 

„Zawsze staram się znajdować coraz to nowe kanały, za pośrednictwem których mogłabym wyrażać swoją kreatywność i bez wątpienia muzyka jest jak narazie najbardziej ekscytującym z nich. Do tworzenia własnych produkcji zainspirowali mnie przyjaciele z Wolf + Lamb, którzy zaczynali tworzyć własne numery dopiero 2 lata temu i zostali totalnie pochłonięci tym wszystkim aż do dzisiaj” opowiada Deniz Kurtel

 

 

Można powiedzieć, że wytwórnia Crosstown Rebels w 2010 roku weszła w okres renesansu, gdyż to właśnie jej nakładem ukazywały się podczas ostatnich 12 miesięcy najbardziej ekscytujące i świeże produkcje undergroundowej muzyki elektronicznej. Wystarczy tylko podać przykłady takich artystów jak Art Department czy też Maceo Plex. Crosstown Rebels dla artysty oznacza w pewnym sensie wolność muzyczną – każdy ma tu swobodę jeśli chodzi o produckję muzyki, nikt nie patrzy na panujące trendy.

 

„Miałam ogromne szczęście, że skontaktowałam się z tym labelem, który docenia mój styl i kreatywną twórczość pomimo tak małego doświadczenia.” – dodaje Kurtel

 

Poniżej znajdziecie grafikę okładki i tracklistę albumu „Music Watching Over Me” oraz kilka filmików z muzyką Kurtel i nie tylko.

 

Deniz Kurtel – Music Watching Over Me [Crosstown Rebels]

Data wydania: 14.03.2011

 

 

Tracklista:

01. Music Watching Over Me
02. Makyaj
03. My Ass
04. Best Of
05. The L Word
06. Vagabond
07. Trust
08. Equilibrium
09. One Chance At Happiness
10. My Heart
11. Make Me Feel
12. Yeah (album version)

 

Polub muno.pl na Facebooku: