Demówka, czyli w poszukiwaniu najciekawszych debiutów: #1 Melrose

News
Demówka - 1 - Melrose

Przedstawiamy Wam nowy cykl, w ramach którego będziemy prezentować sylwetki najciekawszych debiutantów i debiutantek. Demówka ma za zadanie przybliżyć Wam muzykę twórców i zespołów, które stawiają swoje pierwsze kroki. Nierzadko będą to artyści, którzy na swoim koncie nie mają jeszcze ani jednego wydawnictwa. W ramach Demówki chcemy poznawać i dzielić się z Wami tym, co uznamy za najbardziej wartościowe. Na pierwszy ogień idzie Melrose!

Poznajcie nasz nowy cykl. Przed Wami Demówka

Zgodnie z tym, co mogliście przeczytać wyżej, inaugurujemy nowy cykl zatytułowany Demówka. W przeciwieństwie do Selekcji i MunoRadaru, gdzie zazwyczaj przybliżamy sylwetki didżejów i didżejek, dedykujemy go przede wszystkim producentom, producentkom oraz zespołom. Ogółem artystom tworzącym w duchu szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Demówka będzie mieć stałą formę i miejsce w naszym kalendarzu. Nie będziemy jednak odkrywać wszystkich kart. Demówka ma być zajawką, zachętą do bliższego poznania. Mamy nadzieję, że Melrose, artysta, od którego rozpoczynamy cykl, będzie tego najlepszym przykładem.

Demówka #1: Melrose

Melrose. Romantyk zakochany w leftfieldzie i clubbingu lat 90.

1. Kto: Melrose
2. Skąd: Poznań
3. Od kiedy: 2018
4. Brzmienie: elektronika, elektropop, trip-hip
5. Dla fanów: SOHN, Shura, Fyfe

Jako Melrose, Michał Strzelczyk dopiero rozkręca się z własnym materiałem. Elektronika w jego wydaniu, łączy w sobie trip-hopową duszność (Love) i elektropopową chwytliwość (The Assemblance). Zanim Strzelczyk podzielił się ze światem autorskimi produkcjami, z chęcią brał na warsztat cudzą twórczość, którą remiksował. Wśród utworów, które próbował rekonstruować we własnym stylu, znalazły się kawałki Pepe., Fickle Vibe, Michelle Gurevich czy Trenta Reznora. Z kolei autorska twórczość Melrose przypadnie do gustu fanom takich artystów jak SOHN, Fyfe lub Shura. Sam jednak przyznaje, że jego inspiracje koncentrują się wokół leftfield, breakbeat, downtempo, synth popu, a nawet muzyki klubowej lat 90.

The Assemblanceostatni numer Strzelczyka, gdzie gościnnie pojawił się znany z Fair Weather Friends Michał Maślak, w dość prostej formie kryje mnóstwo smaczków. Kapitalna aranżacja, w której elektronika nie gryzie się, a znakomicie uzupełnia z dźwiękami instrumentów smyczkowych, rozbudza apetyt na więcej. I słusznie.

Już niebawem, bo w jeszcze w październiku, usłyszymy co nieco nowości od Melrose. To nie koniec. Premiera debiutanckiego albumu Strzelczyka zaplanowana jest na koniec tego roku. Bądźcie czujni!

Obserwuj Melrose na Facebook / Instragram / Spotify

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →