Deas – When U Kill Him

2 016
Recenzje
Deas – When U Kill Him

Info

Data wydania:
2013/04/01
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
„Nowa platforma inteligentnej muzyki elektronicznej, tworzonej z miłością i pasją” – tak brzmi dewiza nowo powstałej wytwórni Secret Room, założonej przez Deasa – DJa i producenta aktywnie działającego na krakowskiej scenie muzycznej. Nie dziwi fakt, że pierwszy singiel, który ukazał się nakładem tej wytwórni jest jego autorstwa.
Znajdziemy tu trzy wersje „When U Kill Him” – oryginał to połączenie sporej ilości progresywnych brzmień – ciężkich, głębokich padów i mrocznych synthów. Budowa utworu jest zaś charakterystyczna dla techno – nieskomplikowana linia melodyczna i prosta perkusja. Numer prezentuje się poprawnie, jednak podobnych produkcji jest na pęczki.
Każda z pozostałych interpretacji idzie w innym kierunku. Remix Midi Zoo skupia się na budowaniu niepokojącego napięcia poprzez dużą dawkę zarówno ponurych jak i kwaśnych dźwięków. Z kolei remix Harvey’a McKay reprezentuje styl techno do jakiego żywię największy sentyment – ciężka linia basowa i monotonne frazy surowej perkusji. Moc!
Jak na singiel otwierający nowy label, „When U Kill Him” wypada całkiem nieźle. Z pewnością animuszu dodaje jej obecność Harvey McKay’a, który słynie z wydawnictw dla Soma, Saved czy Cocoon. Dzięki temu numer z pewnością dotrze do szerszego grona odbiorców.
Tekst: Przemysław Leśniewski

Tracklista

01. When U Kill Him

02. When U Kill Him (Harvey McKay Remix)

03. When U Kill Him (Midi Zoo Remix)