Dax J skazany na rok więzienia!

News

Po występie na Orbit Festival, jeden z klubów został zamknięty, jego manager aresztowany, a artyście grożono śmiercią... Wszystko przez użycie sampla nawołującego do muzułmańskiej modlitwy. Zapadł już wyrok sądu w tej sprawie.

Brytyjski didżej i producent Dax J w ubiegłym tygodniu występował w Tunezji podczas festiwalu Orbit. Artysta znany ze swoich hipnotycznych setów i produkcji podczas występu użył sampla z muzułmańskim śpiewem, nawołującym do modlitwy.
Władze muzułmańskiego kraju zareagowały natychmiast. Klub El Guitone, w którym występował Dax został zamknięty, manager kubu aresztowany, a artysta został zmuszony do ukrycia swojego fanpage’a na Facebooku z powodu licznych gróźb śmiercią.
Brytyjczyk został oskrażony o „naruszenie moralności publicznej” i tunezyjski sąd wymierzył karę roku pozbawienia wolności. Jednak Dax J opuścił kraj zanim procedury sądowe dobiegły końca.
Zarówno włodarze festiwalu, jak i artysta, przeprosili za zaistniałą sytuacje. Dax J podkreślał, że chciał nikogo urazić.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →