David Lynch – The Big Dream

Recenzje

Info

Data wydania:
2013/07/16
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

David Lynch najwyraźniej nie lubi się nudzić. W ciągu kilku ostatnich lat ten ceniony reżyser stał się niezwykle produktywnym muzykiem. Być może potrzebuje odpoczynku od kina, albo szuka inspiracji do filmów. Na szczęście współczesna muzyka na jego wyborze wiele zyskuje.

The Big Dream” to 13 kompozycji nowego mistrza mrocznej, ciężkiej i brudnej elektroniki, zlanych chrapowatym bluesem, płynących razem z ambientowymi, psychodelicznymi dźwiękami. Tak samo jak w przypadku „Crazy Clown Time”, na nowym albumie Lynch większość utworów utrzymał w konwencji melorecytacji. Jego głos jest miejscami psychodeliczny czy enigmatyczny, niekiedy jednak nawet ciepły. Sposób wykonywania utworów to nie jedyne podobieństwo do poprzedniego albumu. Ponownie pojawia się tu sporo gitar, których dźwięk czasem dobiega z wielkim echem. Niekiedy jest to typowo rockowa, brudna solówka pozbawiona ogłady, innym razem brzmi melancholijnie, bardzo bluesowo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ogromną rolę na „The Big Dream” odgrywa perkusja, która prowadzi i stanowi fundament praktycznie wszystkich utworów. Wyostrzone jest każde uderzenie bębna czy werbla, które z potężną surowością wywołują silny bas w głośnikach.

Na „The Big Dream” jest wiele finezji, utwory są zawiłe, bardzo często zaskakują i zmieniają swoje oblicze. Pojawia się tu zupełnie nowa paleta fantastycznie brzmiących i pasujących do całości dźwięków, które podkreślają ogromny wkład w proces miksowania albumu. Mimo, iż każdy z utworów posiada pewna brzmieniową suwerenność, to jednak przy zapoznaniu się z całym wydawnictwem czuć między nimi wyraźne koneksje. Skłania mnie to do wniosku, że jest to album koncepcyjny. Opowiada on pewną muzyczną historię, która jako całość jest bardzo spójna. Może to właśnie ten fakt powoduje, że nowego wydawnictwa Lyncha tak dobrze się słucha.

Tekst: Marek Cisek

 Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. The Big Dream
02. Star Dream Girl
03. Last Call
04. Cold Wind Blowin
05. The Ballad of Hollis Brown (Bob Dylan cover)
06. Wishin’ Well
07. Say It
08. We Rolled Together
09. Sun Can’t Be Seen No More
10. I Want You
11. The Line It Curves
12. Are You Sure
13. I’m Waiting Here [ft. Lykke Li] (bonus track)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →