Znany DJ sprzedał prawa do swoich kawałków za grube miliony

Fot. Materiały promocyjne
News
David Guetta sprzedał swoją muzykę

Warner Music kupił prawa do katalogu muzyki Davida Guetty. Na kontrakcie pojawiła się suma blisko 100 milionów dolarów!

David Guetta rozbił bank

Francuski DJ i producent David Guetta sprzedał prawa autorskie do swoich piosenek wytwórni Warner Music za prawie 100 milionów dolarów. Co ciekawe, kontrakt mówi także o nagraniach, jakie znany didżej stworzy w przyszłości.

Jestem bardzo podekscytowany nową muzyką, nad którą pracuję, ale jeszcze bardziej podekscytowany, że zacząłem grać całą tę nową muzykę na żywo dla moich fanów, a oni to uwielbiają. To odpowiedni czas, aby odnowić moją twórczą współpracę z moim zaufanym zespołem w Warner Music. Ta umowa dotyczy najlepszych ludzi wokół mnie, aby zapewnić, że mogę nadal wprowadzać innowacje dzięki ekscytującym nowym projektom, jednocześnie pracując nad moim obszernym katalogiem i kontynuując budowanie mojej kariery – komentuje sprawę David Guetta.

Widać, że twórca takich hitów jak Titanum, I Got A Feeling i Hey Mama zdaje sobie sprawę, że rozbił bank i raczej nie musi martwić się już o swoją emeryturę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

David Guetta – I Got a Feeling

Inni zarobili jeszcze więcej

Choć transakcja robi imponujące wrażenie, to doszukać możemy się jeszcze większych umów między koncernami muzycznymi a znanymi artystami. Np. Universal Music Group zapłacił 300 mln dolarów za utwory Boba Dylana, a Sony Music Group w ciągu ostatniego półrocza wydała 1,4 mld dolarów na prawa, w tym dziewięciocyfrową sumę na hity Paula Simona.

Nabywanie praw do popularnych utworów stało się w ciągu ostatnich trzech lat dochodowym biznesem, ponieważ streaming otwiera nowe możliwości uzyskiwania przychodów Celem takich transakcji jest umożliwienie inwestorom zarabiania tantiem za każdym razem, gdy jedna z zakupionych piosnek jest odtwarzana –możemy przeczytać na stronie internetowej BBC.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →