Daniel Drumz wydaje płytę pod własnym nazwiskiem [odsłuch]

Nowy album Daniela Drumza, Komorebi, ma być najdojrzalszym materiałem w jego dotychczasowej dyskografii. Jego premierę zaplanowano na 24 lipca.

W środowisku znany jest także jako DJ Taśmy Trzaski, Dany Drumz i DJ Taśmy. Jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej jest obecny na scenie od niemal dwudziestu lat. Czym teraz zaskoczy nas pochodzący ze Stalowej Woli artysta?

Daniel Drumz – w świecie beatów, sampli i hip-hopu

Pierwsze skojarzenie, jakie niektórym przychodzi do głowy, gdy jego pseudonim pojawia się na tapecie, to hip-hop. Nie jest to przypadkowa asocjacja – DJ ma na koncie współpracę z Grammatikiem, Eldo, Dinalem czy Emilem Blefem. W swoich produkcjach wielokrotnie nawiązywał do klasycznego samplingu, nagrywając przemyślane, chwytliwe skrecze. Jego owocnej pracy w środowisku raperów od zawsze towarzyszyło jednak niesłabnące zainteresowanie elektroniką. Oprócz tego, że popularyzuje ją, prowadząc audycje Electric Relaxation Show w OFF Radiu Kraków i Dzika karta w radiowej Trójce, to świetnie sprawdza się jako autonomiczny twórca.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Stały współpracownik oficyny U Know Me Records, w swojej twórczości oscyluje wokół nowoczesnych, eklektycznych brzmień zabarwionych soulem i melodyjnym UK house’em. Ostatnia płyta Untold Stories, która pojawiła się na półkach sklepowych pięć lat temu, to emanacja żywego, miejskiego stylu. Charakterystyczną, niepodrabialną aurę mają też remiksy producenta stworzone dla Noviki, Rebeki, jazzmana Wojtka Mazolewskiego czy duetu Łona i Webber.

Daniel Drumz – No Sleep Till Kraków

Daniel Drumz – nowe otwarcie

W sieci pojawił się właśnie utwór zapowiadający kolejny długogrający album artysty. Ci, którzy spodziewali się kolejnej dawki klubowych, tanecznych brzmień, mogą być nieco zaskoczeni. Jak donosi informacja zamieszczona na stronie jego wytwórcy, wspomnianego już U Know Me Records, Komorebi ma być utrzymane w zupełnie innej tonacji.

Daniel Drumz, który podpisze się pod nim własnym nazwiskiem Szlajnda, enigmatycznie określa jego styl jako acid ambient. Na krążku znajdzie się sześć premierowych utworów. Ich motywem przewodnim pozostaje natura – tytuł wydawnictwa to w dosłownym tłumaczeniu rozproszone światło słoneczne, przedzierające się przez korony drzew. Producent spróbował przenieść istotę złożonego piękna przyrody do swojej muzyki, wykorzystując w nagraniach własnoręcznie skonstruowany syntezator modularny. Jego niedoskonałość i kontrolowana nieprzewidywalność mają odzwierciedlać organiczność otaczającego nas świata.

Wraz z informacją o starcie preorderu w sieci pojawił się pierwszy singiel zapowiadający Komorebi. To ponad sześciominutowy, kontemplacyjny dialog surowego ambientu, ilustracyjnej elektroniki i repetytywnych partii instrumentalnych. Za te ostatnie odpowiada Karolina Rec, wiolonczelistka szerszej publiczności znana jako Resina.

Daniel Szlajnda (aka Daniel Drumz) feat. Resina – Rebirth

Komorebi – kiedy premiera?

Kolejny album Szlajndy, za którego mastering odpowiada Mikołaj NOON Bugajak, pojawi się w serwisach streamingowych już 24 lipca. Kolekcjonerzy winyli mogą nabyć wydawnictwo w dwóch wersjach – standardowej albo limitowanej. Nie wiadomo jeszcze, czy premierze Komorebi będą towarzyszyć jakiekolwiek koncerty lub sety.

Daniel Szlajnda – Komorebi / fot. U Know Me Records

Daniel Szlajnda – Komorebi / fot. U Know Me Records

Daniel Szlajnda – Komorebi – odsłuch albumu

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →