Daniel Avery się nie zatrzymuje. Nadciąga kolejny album Brytyjczyka

Fot. Defected.com
News
Daniel Avery i jego prawda

Album Ultra Truth ukaże się na jesieni tego roku. Daniel Avery twierdzi, że będzie to jego najambitniejszy projekt.

Daniel Avery i jego prawda

Uznany producent i kompozytor Daniel Avery ogłosił, że jego najnowsza płyta, zatytułowana Ultra Truth, pojawi się 4 listopada 2022 roku nakładem Phantasy Sound. Aby uczcić to ogłoszenie, Daniel udostępnił Chaos Energy – nowy utwór zapowiadający wydawnictwo, który uzupełnia euforyczny teledysk, stworzony przy użyciu technologii sztucznej inteligencji przez bliską współpracowniczkę artysty – Claudię Rafael. Obraz możecie zobaczyć poniżej:

Daniel Avery – Chaos Energy

Emocje i mrok

Wedle zapowiedzi Ultra Truth oferować ma zupełnie inne doświadczenie słuchowe niż wszystkie poprzednie płyty Avery’ego. Krążek powstawał w studiu Brytyjczyka na Thames side z pomocą mnóstwa przyjaciół muzyka, takich jak: Ghost Culture i Manni Dee, wokale HAAi, Jonnine Standish (HTRK), AK Paul, Marie Davidson, Kelly Lee Owens, Sherelle i Jamesa Massiah.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ultra Truth znajduje mnie w innym miejscu niż to, w którym byłem do tej pory. Wszystkie moje poprzednie albumy skupiały się na tym, że muzyka jest ucieczką lub sposobem na odwrócenie uwagi od świata, ale tym razem tak nie jest. Dla mnie ten album jest o patrzeniu prosto w ciemność, a nie o uciekaniu od niej. To celowo ciężki i gęsty album, w którym haczyki często ukryte są w zakurzonych zakamarkach. Nie mam już do czynienia z zamgloną euforią. Ultra Truth to zniekształcony gorączkowy sen o płycie: rozedrganej, zdeterminowanej i żywej.

– mówi o płycie Avery

Tworząc Ultra Truth, Daniel Avery powrócił do wielu rzeczy, które zainspirowały go do tworzenia muzyki jako nastolatka – emocjonalnych płyt Deftones, Portishead, Nicka Cave’a czy Mogwai, wykwintnego mroku filmów Davida Lyncha i – w utworach takich jak Devotion i Higher – gromkiej energii muzyki rave.

Na tej płycie pracuję z zupełnie nowym światem dźwięków. Każdy wpływ z ostatniej dekady spędzonej w trasie odgrywa tu swoją rolę. Rzeczy, które od zawsze były w tyle mojego umysłu, zostały wypaczone, zniekształcone i zepchnięte w nowe miejsce.

– tłumaczy artysta

Daniel Avery – Ultra Truth – lista utworów

1. New Faith
2. Ultra Truth
3. Wall of Sleep
4. The Slow Bullet
5. Devotion
6. Only
7. Spider
8. Near Perfect
9. Higher
10. Ache
11. Collapsing Sky
12. Lone Swordsman
13. Overflowing With Escape
14. Chaos Energy
15. Heavy Rain

Ultra Truth Daniel Avery
Fot. Okładka płyty Ultra Truth


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →