Dam Swindle prezentują pierwszą EPkę wydaną jako… Dam Swindle

News
Dam Swindle

Lars Dales i Maarten Smeets rozpoczynają rok 2021 z przytupem. Najpierw były premiery singli, dziś całość trafiła do sieci. Spice Run EP to pierwsze wydawnictwo holenderskiego duetu od chwili, gdy muzycy postanowili zmienić twórczy alias z Detroit Swindle na Dam Swindle. Czy za zmianą nazwy, poszły również zmiany w stylistyce brzemienia? Przekonajmy się.

O tym, co stało za decyzją o zmianie nazwy duetu, pisaliśmy już wcześniej. Odkładając na bok kwestie wizerunkowe, w ostatnich miesiącach Lars Dales i Maarten Smeets skupili się przede wszystkim na muzyce, zarówno własnej, jak i cudzej, którą mają okazję wydawać w swojej wytwórni, a mianowicie Heist Recordings.

Intensywny rok Heist Recordings

W samym roku 2020, katalog labelu należącego do Dam Swindle poszerzył się aż o osiem znakomitych pozycji. Wśród nich znalazły się m.in. EPki takich twórców jak Nebraska czy duetu Kassian, którzy już od dłuższego czasu dawali sygnały, że należy zwrócić na nich uwagę. Ich nagrania wydane nakładem Heist Recordings są najlepszym potwierdzeniem drzemiącego w nich potencjału.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dam Swindle łączą siły z Jitwamem i Prinsem Thomasem

Wśród ubiegłorocznych premier Heist Recordings, znalazła się także EPka Coffee in the Morning nagrana wspólnie przez Dam Swindle i Jitwama. Znakomity, niespieszny materiał stylistycznie zahacza o deep house i Afro house. Nie brakuje nim wielu elementów doskonale znanych dla twórczości holenderskiego duetu. Prócz autorskich produkcji, na Coffee in the Morning znalazło się miejsce na remiks autorstwa króla ciut spokojniejszego disco – Prinsa Thomasa.

Choć mamy dopiero luty, to w portfolio Heist Recordings już zdążyła pojawić się nowa pozycja. Jej autorem jest pochodzący ze Szwecji Crackazat. EPka zatytułowana Alfa, skąpana jest w brzmieniach z pogranicza muzyki house’u i disco. Materiał przywodzi na twórczość takich postaci jak Telephones czy Tornado Wallace.

Po zatroszczeniu się o swoich podopiecznych, przyszła pora by zadbać o samych siebie. Dziś do sieci trafiła Spice Run EP, pierwsze całkowicie autorskie (w przeciwieństwie do ubiegłorocznej Coffee in the Morning EP) wydawnictwo, jakie Lars Dales i Maarten Smeets nagrali pod aliasem Dam Swindle.

Dam Swindle prezentują Spice Run EP

Zapewne nikt nie oczekiwał, że za zmianą nazwy pójdą zmiany stylistyczne w zakresie brzmienia Holendrów. I całe szczęście. Spice Run EP to wszystko, co najlepsze, czego możemy spodziewać się po eleganckim, nieco spokojniejszym wcieleniu muzyki house, w której słychać także elementy soulu, funky czy Afro beatu. EPka nie serwuje wielu niespodzianek czy eksperymentów. To pozycja dla tych, którzy uwielbiają Dam Swindle za znane im brzmienie – z jednej strony niestroniące od inspiracji współczesnością (Spice), z drugiej czerpiące pełnymi garściami z klasyki (Get Together). Spice Run EP to solidnie wykonana robota w postaci znakomicie wyprodukowanego materiału, który doskonale sprawdzi się zarówno na parkiecie, jak i w warunkach domowego odsłuchu.

Co istotne, Spice Run EP nie ukazało się nakładem wytwórni swoich twórców. Dam Swindle zdecydowali się na premierę materiału pod skrzydłami Simple Records/AUS Music.

Spice Run EP od Dam Swindle już niebawem na winylu

Obecnie Spice Run EP dostępna jest w wersji cyfrowej na niektórych platformach streamingowych. Materiał przedpremierowo zamówić (w formie cyfrowej lub na płycie winylowej) m.in. za pośrednictwem serwisu Bandcamp, który jak w każdy piątek, przekaże pełną kwotę ze sprzedaży muzyki do jej twórców, bez pobierania żadnych prowizji. Oficjalna premiera najnowszego wydawnictwa Dam Swindle zaplanowana jest na 12 marca. Tego dnia rozpocznie się także dystrybucja Spice Run EP na fizycznych nośnikach.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →