Daft Punk odświeżyli swój kultowy klip. Genialnie się to ogląda

fot. TheNewYorker
News
Daft Punk odświeża teledysk

Daft Punk wypuścili zremasterowaną wersję swojego kultowego teledysku do utworu Da Funk.

Daft Punk i Spike Jonez

Daft Punk kontynuują świętowanie 25-lecia wydania swojego klasycznego albumu Homework z 1997 roku. Tym razem francuski duet wypuścił do sieci odświeżony wideoklip do niezapomnianego kawałka Da Funk, pochodzącego z tego właśnie wydawnictwa.

Nadal świętujemy 25-lecie Homework i spodziewajcie się jeszcze więcej podobnych niespodzianek

– napisali na swoim Instagramie Thomas Bangalter oraz Guy-Manuel de Homem-Christo.

Da Funk to ostatni utwór na trackliście albumu Homework. Teledysk do niego, zatytułowany Big City Nights, został wyreżyserowany przez samego Spike’a Jonze’a i skupia się wokół zantropomorfizowanego psa o imieniu Charles, który przemierzając ulice Nowego Jorku w uwięzionej w gipsie nodze, spotyka dawną znajomą. Pomimo tego, że obraz ma już ćwierć wieku, to nadal ogląda się go po prostu fantastycznie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Daft Punk – Da Funk (Official Music Video Remastered)

Francuski duet nie daje o sobie zapomnieć

Ostatnio wokół Francuzów dzieje się naprawdę sporo. W tym tygodniu premierę miała płyta francuskiej grupy Phoenix Alpha Zulu, którą pomógł zespołowi nagrywać Thomas Bangalter, o czym pisaliśmy tutaj. Już wcześniej były członek nieodżałowanego duetu wielokrotnie współpracował z zespołem –  po raz pierwszy w 2000 roku, grając na syntezatorze w utworze Embuscade.

Kilka dni temu w mediach pojawiły się również wieści o tym, że ojciec Thomasa, Daniel Vangarde, już niebawem wyda kompilację ze swoimi starymi nagraniami.

W październiku Daft Punk zaś uruchomili swoje oficjalne konto na TikToku, celebrując tym samym prawie trzydziestoletnią działalność na globalnej scenie muzyki tanecznej. Ponad miliardowa społeczność platformy już od 18 października może wykorzystywać pełny katalog muzyczny Daft Punk w swoich kreacjach wideo.

Warto też wspomnieć o tym, że na początku tego roku w Los Angeles zadebiutowała produkcja przeznaczona na wirtualną rzeczywistość, która oparta jest na występach duetu na żywo. Duet zaprezentował także zremasterowaną wersję teledysku Revolution 909 wraz z archiwalnymi materiałami.

Daft Punk – Revolution 909 (Official Music Video Remastered)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →