Daft Punk kończy działalność!

News
Daft Punk kończą działalność

Francuski elektroniczny duet Daft Punk właśnie ogłosił zakończenie działalności. Muzycy pożegnali się z fanami za pomocą wideo o tytule Epilogue.

Reklama

Daft Punk kończy karierę

Daft Punk, jeden z najpopularniejszych duetów tworzących muzykę taneczną, poinformował dziś o zakończeniu współpracy. Muzycy przekazali tę wiadomość za pomocą 8-minutowegom wideo, zatytułowanego Epilogue, który jest fragmentem ich filmu Electoma z 2006 roku.

Daft Punk – Epilogue

Daft Punk to duet, który powstał w 1993 roku w Paryżu, a stworzyli go Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo. Ich znakiem rozpoznawczym są futurystyczne kaski, pod którymi muzycy zakrywają swoje twarze.

Daft Punk – Da Funk

W ciągu 28 lat działalności zespół wypuścił 4 albumy studyjne – Homework (1997), Discovery (2001), Human After All (2005) oraz Random Access Memories (2013). Oprócz tego, na swoim koncie mają także albumy koncertowe, płyty z remiksami a także ścieżki dźwiękowe do filmów. Współpracowali z takimi artystami jak Kanye West, dla dla którego współprodukowali kilka utworów z albumu Yeezus, Pharrell Williams, z którym stworzyli hit Get Lucky czy The Weeknd, przy singlach Starboy i I Feel It Coming.

Ostatni długogrający album – Random Access Memories przyniósł im 5 statuetek Grammy – w kategoriach: album roku, nagranie roku (singel Get Lucky), najlepszy występ zespołowy (singel Get Lucky), najlepszy album – muzyka taneczna/elektroniczna oraz najlepiej wyprodukowany album nieklasyczny.

Daft Punk – Get Lucky

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Daft Punk nieoczekiwanie wypuścił album z remiksami

11 września 2020
Daft Punk kończy działalność!

„Tron 3” potwierdzony. Muzykę do filmu stworzy Daft Punk

18 sierpnia 2020
Daft Punk kończy działalność!

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.