„Cześć i chwała producentom!”. Instytut Dźwięku od teraz w kolejnych miastach

News Wywiad
Instytut, Instytut Dźwięku, Manoid, Aetha, Aksamit, Marboc, Trójmiasto, Gdynia, Gdańsk, Wrocław, Kraków

„Wzięliśmy do serca słowa obywatela Bąkiewicza, iż czas nieść krużganek oświaty” – pisze MANOID w swoim poście dotyczącym Instytutu Dźwięku, dodając po chwili wzmiankę o kolejnych miastach „niosących propagandę klubowej kultury, wolności twórczej i zajawki”. Zapisy na zajęcia z produkcji, DJ-ingu, miksu i masteringu możliwe są teraz nie tylko w Warszawie, ale i Gdyni, Krakowie i Wrocławiu.

Instytut Dźwięku, mimo niedługiego stażu, rozrasta się z niebywałą prędkością. Ledwo co otwierał zapisy na pierwsze zajęcia i kompletował skład stołecznej kadry, by po 30 miesiącach otworzyć się w kolejnych miastach. Znakomity odbiór projektu oraz kolejni chętni do zdobywania muzycznej wiedzy pchnęły założyciela projektu, MANOIDA, do ekspansji kolejnych miast – nie tylko udoskonalania filii przy Placu Konstytucji 5 w Warszawie. Tym oto sposobem poznaliśmy dwa nowe nazwiska (Aksamit została ogłoszona we wrześniu), które od przyszłego roku dołączą do rodziny szkoły spod znaku pioruna:

Minęło ponad 2,5 (roku – przyp. red.) od uruchomienia Instytutu Dźwięku. Jako, że jesteśmy pierwszą w Polsce platformą edukacyjną związaną z muzyką i kulturą klubową, do Warszawy zgłaszali się ludzie z całej Polski. Dostawaliśmy wielokrotnie pytania, czy robimy warsztaty w innych miastach. Pomysł zaczął kiełkować w głowach. W te wakacje, w porannej aurze Las Festiwalu spotkałem się z Alicją (Aksamit). Spontanicznie postanowiliśmy uruchomić kursy DJ-skie we Wrocławiu. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem, co dało wiatr w żagle. Potem kropki łączyły się już same. Pojawił się Marboc, który jest świetnym DJ-em i producentem o szerokim spektrum umiejętności oraz aetha – utalentowana DJ-ka z Krakowa

– tłumaczy MANOID.

Instytut, Instytut Dźwięku, Manoid, Aetha, Aksamit, Marboc, Trójmiasto, Gdynia, Gdańsk, Wrocław, Kraków

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Instytut Dźwięku

Instytut Dźwięku od teraz w Krakowie, Gdyni i Wrocławiu

Nadmorska Gdynia (wpisane Trójmiasto, ale z pierwszej ręki wiemy, że chodzi o Gdynię) czy oddalony o ponad 600 km Kraków? A może Wrocław i Projekt Pralnia, w którym to pierwsze zajęcia odbywają się pod czujnym okiem Aksamit? Do wyboru, do koloru, a to zapewne nie koniec, o czym dalej wspomina Karol:

Chcemy stworzyć miejsca w całej Polsce, gdzie ludzie zainteresowani rozwojem, będą mogli wymieniać umiejętności i zdobywać wiedzę. Idąc dalej chcemy stworzyć społeczność, która będzie pomagać sobie i wspólnie tworzyć polską scenę klubową. Cieszy nas, gdy obserwujemy, jak nasi absolwenci występują w klubach czy na festiwalach lub wydają własną muzykę. Wierzymy, że dzięki temu poziom polskiej sceny będzie rósł z roku na rok.

O krótki komentarz na gorąco względem świeżutkiego ogłoszenia poprosiliśmy nowych wykładowców Instytutu, Marcina i Anetę:

Marboc: Bardzo się cieszę na współpracę z MANOIDEM. Karol obdarował mnie dużym zaufaniem, za co jestem mu wdzięczny. Po kilku rozmowach złapaliśmy fajny kontakt. Z przyjemnością przekaże wiedzę, którą nabywałem od 15 roku życia. Nie tylko jako producent ale też jako DJ i dźwiękowiec.

Aetha: Od 18 stycznia poprowadzę w Krakowie warsztaty DJ-skie na zaproszenie Instytutu Dźwięku. Będziemy uczyć się przede wszystkim technicznych podstaw miksowania oraz beatmachingu. Omówimy sobie teoretyczne aspekty grania, a także opowiem jak wygląda świat DJ-ski „od kuchni”. Uczestnicy będą mogli nauczyć się grać w klubowych warunkach, nauczą się również podłączać sprzęt, porozmawiamy o tym, jak budować przekaz i nastrój w setach. Na co dzień gram na cdkach i wszystko, co wiem na ich temat, postaram się przekazać w różnych praktycznych zadaniach. Oprócz spotkań ze mną przewidziane są również lekcje na winylach z wybranym przeze mnie DJ-em. Kurs zakończy się wspólną imprezą, podczas której wszyscy będą mogli zagrać swojego premierowego seta w klubie dla prawdziwej publiki. Perełki wezmę pod swoje skrzydła i pomogę w dalszym rozwoju!

Instytut, Instytut Dźwięku, Manoid, Aetha, Aksamit, Marboc, Trójmiasto, Gdynia, Gdańsk, Wrocław, Kraków

Fot. Instytut Dźwięku
Do chcących zgłębić klasyczną kompozycję, live act i zaawansowany sound design przyszłych absolwentów – szkoła przygotowała dla Was nowy kurs – produkcję rozszerzoną / performance. Zapisy do nowych oddziałów ruszyły pod tym adresem: www.instytutdzwieku.com. „Cześć i chwała producentom!” – dodaje na końcu wspominanego z początku wpisu MANOID. Do zobaczenia na szlaku!

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →