CTM Festival 2021 Online trwa w najlepsze. Zajrzyj tam, póki jeszcze możesz

Festiwale News
CTM Festival 2021 - wyjątkowe spotkanie muzyki i sztuki wizualnej

Tegoroczna edycja berlińskiego festiwalu CTM jest dostępna w formie online do 18 marca. Można go oglądać z dowolnego miejsca na świecie. Festiwal oferuje unikalne funkcje online, pokazy audiowizualne, rozmowy i wiele innych niekonwencjonalnych wydarzeń.

CTM Festival 2021 – wyjątkowe spotkanie muzyki i sztuki wizualnej

CTM  to jeden z najważniejszych festiwali prezentujących współczesną muzykę elektroniczną i eksperymentalną w krajach niemieckojęzycznych. Swego czasu został nawet ogłoszony “najlepszym festiwalem w Berlinie”.  Co wyróżnia tegoroczną edycję imprezy? No to pytanie odpowiada nam Monster – poznańską DJka oraz rezydentka Projektu Lab, która wraz z kolektywem Oramics pojawiła się na festiwalu.

Tegoroczna edycja z wiadomych względów odbywa się online i taka jest podstawowa różnica. Jeśli chodzi o program, to tym razem zostało zaangażowanych więcej artystów związanych z wizualną oprawą wydarzenia, gdyż wiele eventów miało formę audio-wizualną. Odbyło się również wiele dyskusji i wykładów – opowiada Monster.

W jednej z dyskusji wzięła udział właśnie Monster wraz z innymi członkami Oramics i Ewą Majewską. Rozmowa toczyła się wokół tematów związanych z różnymi formami solidarności w kontekście pandemii, jak również w świetle protestów wokół Strajku Kobiet w Polsce. Całość rozmowy możecie zobaczyć poniżej:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

CTM 2021 – Affective States of Exception

Jako, że festiwal odbył się w czasie pandemii, to nie zabrakło również imprez wirtualnych. Jako uczestnicy mogliśmy i wciąż możemy wziąć w nich aktywny – jako avatary w grze. W tej właśnie formie możemy obecnie odwiedzić wystawę CTM Cyberia, która rozpoczęła się po zakończeniu głównej części festiwalu w styczniu i w lutym. Wiele wydarzeń z tegorocznego festiwalu można obejrzeć na kanale YouTube CTM Festival.

CTM Festival 2021 – Cyberia

CTM Cyberia, wystawa, w której biorę sama udział trwa do 14 marca, polega na tym, że wchodzimy do środowiska graficznego jako avatary i możemy odwiedzać różne pokoje i instalacje, które są wynikami współpracy artystów muzycznych jak i wizualnych. Ja nagrałam specjalny 40-minutowy set do instalacji Capturing Queer Movement, gdzie londyńska grupa artystów z IOR.50 studio we współpracy z Club Quarantaene stworzyła kilkanaście avatarów tancerzy przy użyciu technologii motion capture. Wygląda to tak, że można wejść do sali na dowolne miejsce na parkiecie i tańczyć wśród nich – Monster

CTM Festival 2021 trwa w najlepsze

W Cyberii można zobaczyć również inną instalację o nazwie  Synthetic Pulsar (Reductive – Additive) przygotowaną przez Marcina Pietruszewskiego i Alex Freiheit znanej z duetu Siksa. Są również wystawy autorstwa Gabber Modus Operandi, Peaches i Pussykrew czy Mouse On Mars. Jest tam naprawdę dużo ciekawych rzeczy do eksplorowania.

Jestem pod bardzo dużym wrażeniem, jak CTM udało się stworzyć wydarzenie online, które jest niezwykle rozbudowane i angażujące dla odbiorcy. Wszyscy ubolewamy nad brakiem wydarzeń na żywo i wiadomo, że eventy online nigdy nie dorównają imprezom w tłumie ludzi, jednak bardzo doceniam wysiłek, jaki został włożony w to, aby kolejna edycja CTM Festival jednak się odbyła i była jak najbardziej wciągająca i zaskakująca. Udowadnia to, że jest to jeden z najbardziej przyszłościowo myślących festiwali w Europie – uzupełnia Monster.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →