Cristian Vogel zapowiada 'The Inertials'

Zapowiedzi

Legenda elektroniki, Cristian Vogel, zakończył pracę nad swoim nowym albumem 'The Inertials', który ukaże się w czerwcu nakładem Shitkatapult. Zanim to nastąpi, artysta zawita do naszego kraju!

Urodzony w 1973 roku Cristian Vogel dzieciństwo spędził w Chile. Po przeprowadzce do Anglii grywał w lokalnych grupach punkowych, jednak cały czas ciągnęło go do komputerów i instrumentów elektronicznych. Młody Cristian zdobył wykształcenie muzyczne i zajął się produkcją muzyki elektronicznej na poważnie. Jego pierwsze nagrania zachwyciły m.in. Luke’a Slatera i Dave’a Clarka, co było początkiem drogi na szczyt.
Obecnie Vogel uchodzi za żywą legendę, mając na koncie niezliczoną ilość singli, EP-ek i albumów wydanych nakładem wytwórni takich jak Tresor, Mille Plateaux, Novamute, Magnetic North, Mosquito czy Snork Enterprises.
Informacje, iż Cristian nagrywa kolejny album krążyły w sieci od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz poznaliśmy szczegóły dotyczące tego wydawnictwa. Płyta 'The Inertials', będąca owocem inspiracji muzyką industrialną i bassową, to debiut artysty w berlińskiej oficynie Shitkatapult, prowadzonej przez Marco Haasa i Apparata. Okładkę płyty zaprojektował Phon.o.
Na koniec dobra wiadomość dla fanów Cristiana Vogla – 18 maja artysta wystąpi w Pawilonie Nowej Gazowni w Poznaniu na kolejnej odsłonie International Day Off, a dzień później w Starym Dworcu w Katowicach!
Cristian Vogel – The Inertials [Shitkatapult]
Data wydania: 08.06.2012
Tracklista:
01. Enter the Tub
02. Seed Dogs
03. Lucky Connor
04. Snakes in the Grass
05. Todays Standard Form
06. Deepwater
07. Dreams of Apolonia (Trying for Your Love)
08. Bootstraps
09. Spectral Transgression
10. Moved by Waves


Cristian Vogel Live Panoptikum Kassel, 02/10/11 7am by station55

Polub muno.pl na Facebooku: