Crescent London prezentuje VA „Meanders”, a w nim dwa polskie akcenty

News
Crescent London prezentuje VA "Meanders", a w nim dwa polskie akcenty

Mająca swoją siedzibę w Londynie wytwórnia Crescent London, po 5 miesiącach od debiutanckiego albumu Magnetic Fields, ponownie serwuje nam wartą uwagi kompilację. Premiera Various Artists Meanders już 18 lutego.

Po świetnie przyjętej kompilacji z września, na której znajdziemy utwory artystów pokroju Arnaud Le Texiera, Svaroga czy „naszego” Raroha, przyszła pora na nowe rozdanie. Wraz z początkiem nowego roku, polsko-francuski duet Labyrinthine & Concrete Gold odpowiedzialny za działalność wytwórni Crescent London, powraca z drugim VA zatytułowanym Meanders.

Meanders – artyści z całego świata w jednym miejscu

W przeciwieństwie do swojego ubiegłorocznego poprzednika, lutowa odsłona kompilacji skupiona jest tym razem na wolniejszych BPM i głębszej atmosferze. Starając się uwzględnić „naturalne” dźwięki, każdy z utworów ewoluuje pomiędzy nasyconym brzmieniem tektur, dźwiękami terenowymi i uspokajającym ciepłym basem. A wszystko za sprawą artystów deep techno z całego świata, o czym wspomina Szymon (Labyrinthine), co-founder londyńskiej wytwórni:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jest to wydawnictwo o odmiennym charakterze. Pełne głębokich dźwięków i odniesień do natury. Meanders to druga część label launchu, którego istotą jest ukazanie dwóch twarzy deep techno. Hipnotycznej, groovy, zorientowanej na granie w klubach oraz tej łagodniejszej, często ambientowej, z elementami dub techno. Idealnie nadającej się do słuchania w domu przy dobrej kawie. Kompilacja zawiera 13 pozycji od producentów z całego świata, w tym Japonii i Korei Południowej oraz uznanych artystów europejskich w tym reprezentanta polskiej sceny – Nternal Bserver. Rok 2021 zapowiada się naprawdę obiecująco. Po Meanders wraz z Clementem (wspólnikiem Szymona przyp. red.) w planach mamy serie EPek, a także organizację eventow. Z tym jednak musimy jeszcze trochę poczekać. Pierwsza EPka ukaże się na przełomie marca i kwietnia.

Dotychczasowy support wobec kompilacji wyrazili Eric Cloutier, Laurent Garnier, Nørbak, Ben Sims, Marcel Dettmann, Kaiser czy Charlotte de Witte.

Meanders. Pełna lista utworów

Poniżej pełna lista utworów, a na niej dwa utwory od polskich artystów: Nternal Bserver i Labyrinthine.

 1. AdhémarLight Sounds at Night
 2. Concrete Gold Ritual
 3. DJ SODEYAMATEST PTTRN 52
 4. DycideCoincidence
 5. Javier MarimonTangente Eo
 6. LabyrinthineNiche
 7. MANUEL ROMaveral
 8. Nternal BserverPhotorealism
 9. rookasLightchaser
 10. Sanjib Blue Pearl
 11. Simone Bauer Yma
 12. VANTAWoods of Yulu
 13. XanexxHaemoo


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →