Creamfields Polska 2008! Sasha, Digweed, Cattaneo!

News

Sasha & Digweed, Hernan Cattaneo i Eddie Halliwell to pierwsze nazwiska tegorocznej edycji Creamfields Polska, która dobędzie się 16 sierpnia 2008 roku we Wrocławiu.

Największy na świecie festiwal muzyki elektronicznej i klubowej Creamfields po raz kolejny zawita do Polski. 16 sierpnia 2008 roku do Wrocławia zjadą fani nowych brzmień z całej Polski i Europy. W trakcie osiemnastu godzin, na pięciu scenach wystąpi kilkudziesięciu wykonawców, w tym największe światowe gwiazdy. Pierwszymi oficjalnymi gwiazdami tegorocznego Creamfields Poland są Sasha, John Digweed, Hernan Cattaneo i Eddie Halliwell!

Tegoroczna edycja Creamfields Poland będzie już czwartym polskim wydaniem tego największego na świecie festiwalu muzyki elektronicznej. Swoje korzenie ma on w Wielkiej Brytanii, jednak dziś logo marki Cream – charakterystyczny „wiatraczek” sygnuje największe festiwale muzyki elektronicznej w różnych zakątkach świata ! Gdziekolwiek ten festiwal się pojawił, począwszy od macierzystego Liverpoolu poprzez Belgię, Irlandię, Hiszpanię, Rosję, Czechy, aż po Argentynę i Chile osiągnął spektakularny sukces.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

O wyjątkowości tego festiwalu decyduje m.in. jego muzyczne zróżnicowanie. W trakcie jednej imprezy spotkają się ze sobą niemal wszystkie ważne gatunki muzyki elektronicznej. Jak mówił Fatboy Slim ”Creamfields jest unikalny, wyrazisty i zawzięcie hedonistyczny”. Bo Creamfields to coś znacznie więcej niż festiwal. To spotkanie z pozytywną energią, nieskrępowaną radością, nowymi, różnorodnymi brzmieniami i najnowszymi trendami w kulturze. Wspaniała atmosfera, doskonała muzyka i pozytywni ludzie – to właśnie jest Creamfields!

John Digweed

John Digweed to brytyjski Dj i producent, który jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na scenie progressive house. Jego talent i umiejętności od wielu lat doceniają klubowicze z całego globu wybierając go zawsze na wysokich miejscach w konkursie zorganizowanym przez DJ Magazine. W ostatnim notowaniu John Digweed uplasował się na 3 miejscu na świecie ! W swojej muzycznej karierze wydał wiele mixów i zagrał na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej. Dzięki olbrzymiej popularności prowadzi w londyńskiej stacji Kiss 100 własny dwugodzinny program radiowy pod nazwą „Transitions”, który jest obecnie transmitowany przez stacje radiowe w 12 krajach na świecie ! Już 14 kwietnia 2008 roku pojawi się najnowsza kompilacja stworzona przez Johna Digweeda – Transitions Vol. 4. Na mixie trwającym 73 minuty znajdziemy 22 utwory. Usłyszymy tam znane już Ink & Needle, Guy J, Pig & Dan jak również premiery w postaci Henry Saiz, Myers Briggs czy też Soliquid. Do Polski Johna Digweed przyjedzie po raz pierwszy i zaprezentuje się wspólnie z Sashą w specjalnym przygotowanym na Creamfields Poland unikatowym secie !

 

SASHA

Sasha uważany jest za jednego z najciekawszych na świecie twórców muzyki elektronicznej. W najnowszym rankingu DJ Magazine zajmuje 5 miejsce. W swoich setach gra wiele gatunków muzycznych od electronic dance przez trance, breaks, progressive i deep house po liquid groove. Jako jedyny producent został poproszony przez The Chemical Brothers o zrobienie remiksu ich kawałka – Out of control, który następnie pojawił się na ich płycie. W 1998 współpracował również z Madonną tworząc „Ray Of Light” i „Substitute for Love/ Drowned World”. Rok później ukazała się gra „Wipeout 3” wraz z płytą cd zawierającą soundtracki. Sasha był twórcą aż pięciu z nich. Pod nazwą “Northern Exposure” tworzy muzykę w duecie Johnem Digweedem, z którym wystąpi na tegorocznej edycji Creamfields.

Hernan Cattaneo


 
Techniczna precyzja, bezbłędna, wysmakowana selekcja oraz niepowtarzalna latynoska aura sprawia, że Argentyńczyk Herman Cattaneo jest dziś jednym z najbardziej rozchwytywanych Dj-ów na świecie. W swojej karierze potrafił zagrać nawet 200 koncertów rocznie, grając m.in. na tak wielkich festiwalach jak Creamields czy Clapham Common w Londynie, gdzie jego występ oglądała 70-tysięczna publiczność! Po wytypowaniu go w 2001 roku jako „Best Newcomer DJ” na prestiżowym Pacha Ibiza Awards, został zaproszony do prowadzenia własnego autorskiego programu w jednej z największych argentyńskiej rozgłośni radiowych METRODANCE. W plebiscycie DJ Mag Herman Cattaneo uznawany był wielokrotnie za jednego z najlepszych DJ-ów świata (w 2004 roku znalazł się m.in. na 6 pozycji na świecie). W trakcie jego występu na Creamfields Poland możemy oczekiwać niezwykły eclectic deep house, tribal i progressive sets !

Eddie Halliwell

Eddie Halliwell to z pewnością jeden z najciekawszych DJ-ów na świecie. Jest artystą, którego nie tylko się słucha, ale przede wszystkim ogląda. Jego występy należą bowiem do niezwykle widowiskowych. Nie chodzi tu jednak o oprawę wizualną sceny, lecz o to, w jaki sposób Eddie przekazuje swoją energię słuchaczom. Oprócz tej niesamowitej interakcji z publiką jego największym atutem są jednak przede wszystkim umiejętności DJ-skie. Potrafi on doskonale dobierać materiał i dobrze go miksować stosując częste scratche. To zapewne właśnie z tych wszystkich powodów dwukrotnie został ogłoszony DJ-em roku magazynu MixMag. Od dawna Eddie prowadzi także w BBC Radio 1 własny, cotygodniowy program, gdzie rozkręca imprezę w czwartkowe noce. Jego niezwykłe umiejętności DJ-skie zostały szybko zauważone także przez firmę Pioneer, której Eddie Halliwell pomaga obecnie w tworzeniu następnej generacji technologii DJskich!

Źródło: materiały organizatora

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →