Creamfields 2008 – kolejne nazwiska

News

Juan Atkins, Goldie, Vitalic, Tom Novy, John O'Callghan, Frank Kvitta, Aphrodite to kolejni wykonawcy, którzy pojawią się na tegorocznej edycji Creamfields!

Goldie – jedna z najważniejszych postaci w historii drum’n’bass !

Goldie uważany jest za jednego z najważniejszych twórców w historii nurtu drum’n’bas. Na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy w Wielkiej Brytanii popularny był breakbeat, jungle i rave, Goldie zaczął tworzyć nowy nurt muzyczny nazwany później drum’n’bassem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego dark sidowe brzmienie szybko znalazło wielu fanów na wyspach i na świecie. Pierwsze płyty wydawał na Reinforced Records jako Rufie Kru i 4hero, współpracując z takimi postaciami jak: Dego i Mark Mac. Jego kolejnym posunięciem było otworzenie własnej wytwórni – Metalheadz, która przeszła do historii i stała się jednym z bardziej znanych labeli na świecie, wydającym produkcje gwiazd gatunku, takich jak: Photek, Dilija, Ed Rush, John B i wielu innych.

W 1995 roku Godie podpisał umowę z London Records, wydając singiel „Timeless”, który często uważany jest za szczytowe osiągnięcie tego gatunku. Dzięki suportowaniu w 1996 roku Bjork na trasie po USA Goldie stał się niezwykle rozpoznawalną postacią.

Połowa lat 90 to także próba kariery filmowej. Goldie, straszący charakterystyczną złotą szczęką, pojawił się wówczas w epizodycznych rolach w takich produkcjach jak kolejny Bond „Świat to za mało” czy „Przekręt”. Zagrał również rolę Terryiego w filmie „Wojna gangów”.

Po tych wydarzeniach jego kariera rozkwitła błyskawicznie. Zaczął wydawać mixy, grać na całym globie a pomiędzy podróżami wydawać nowe doskonałe płyty. Wkrótce zobaczymy go w Polsce !

Juan Atkins – twórca Detroit Techno w Polsce !

Juan Atkins często bywa nazywany ojcem chrzestnym Detroit Techno. Na początku lat 80-tych stworzył z Richardem Daviesem alias 3070 duet Cybotron, którego utwory właściwie zapoczątkowały Detroit Techno, a tytuł jednego z nich, „Motor City”, stał się hasłem określającym nurt.

Detroit techno powstało ze zderzenia muzyki niemieckiej grupy Kraftwerk z funkowymi inklinacjami George’a Clintona. I właśnie wypadkową wspomnianego zjawiska stały się futurystyczne kompozycje Juana Atkinsa o mocnym beacie, okraszone elektronicznymi brzmieniami, nierzadko z pogranicza eksperymentu.

Jednak jego twórczość nigdy nie poddawała się schematom a jego muzyka ewoluowała w kierunku coraz „czystszego” techno. Wczesne utwory Atkinsa można łatwo zakwalifikować jako elektro ze względu na ich wyraziste oblicze.

Na przestrzeni lat jednak jego muzyka zyskiwała na złożoności, by z elektro ewoluować w przestrzenność dźwiękową ambientu i w końcu techno. Każde kolejne nagranie Atkinsa dołącza do klasyki muzyki elektronicznej. Dziś Juan Atkins uważany jest za jedną z najważniejszych postaci tego gatunku a jego występy to obowiązkowy punkt dla fanów Detroit Techno na całym świecie.

Żródło: materiały organizatora

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →