„Time to Say Goodbye”. Najstarszy DJ świata odszedł na emeryturę w wieku 96 lat

Fot. Radio Television Hong Kong
News
Cordeiro, Hong Kong

Zaczynał w latach 50. ubiegłego wieku. Weteran radiowy z Hong Kongu, obecnie 96-letni były już DJ i prezenter radiowy, Cordeiro, przeszedł na emeryturę. Ostatnim zagranym przez siebie numerem był Time to Say Goodbye, zaśpiewanym przez Sarah Brightman i Andrea Bocelli'ego.

Cordeiro (właściwie Ray Cordeiro) urodził się w Hong Kongu, jednak z pochodzenia jest Portugalczykiem. W trakcie trwania audycji podziękował swoim słuchaczom po ponad 70 latach kariery, kończąc swój ostatni wieczór i autorski program All The Way With Ray. 96-letni radiowiec od 2000 roku jest posiadaczem rekordu Guinnessa na najdłużej pracującego DJ-a na świecie.

Cordeiro

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Fot. Radio Television Hong Kong

Cordeiro. 70 lat minęło…

Cordeiro rozpoczął swoją karierę w Radio Hong Kong przed przeniesieniem się do Wielkiej Brytanii na studia w Londynie. W 1971 roku otrzymał swój własny program, który prowadził do zeszłego miesiąca. W wywiadzie dla ABC, Cordeiro wyjaśnił:

Całe życie mówiłem o muzyce i nigdy nie myślałem, że przejdę na emeryturę. Nigdy nie myślałem, że się starzeję. Wypełniłem swoją pracę jako DJ, zrobiłem to, co musiałem zrobić, a publiczność podążyła za mną i dorastała razem ze mną.

Pieszczotliwie nazywany „Wujkiem Rayem„, Cordeiro znany jest ze swojego głębokiego, spokojnego głosu, charakterystycznego kaszkietu i łatwego do słuchania repertuaru. W trakcie swojego ostatniej audycji wykonał wiele utworów, między innymi z repertuaru The Carpenters, Perry Como i Louisa Armstronga.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również