Pechowe wydawnictwo Tresor Records

2 597
News
Pechowe wydawnictwo Tresor Records

Tresor wycofał swoje najnowsze wydawnictwo po tym jak dostrzeżono zbyt duże podobieństwa między numerami z nowej EP-ki Confucio, a starszymi kawałkami Stanislava Tolkacheva i Alexeya Volkova.

Niedawno odbyła się premiera EP Golden Rule, której autorem jest Emmanuel Beddewela aka Emmanuel, startujący z nowym producenckim aliasem Confucio


Emmanuel Beddewela
EPka zapowiadała się bardzo interesująco, aż do momentu, w którym m.in Dasha Rush czy Etapp Kyle zwrócili uwagę na zaskakujące podobieństwo między „Where The Logic Ends„, a utworem Stanislava Tolkacheva z 2006 roku „Blue Mood” oraz „The Present Is The Future” a numerem Alexeya Volkova z 2011 roku „Self Control„.
Wytwórnia Tresor podjęła wszelkie kroki, aby „Golden Rule” zostało wycofane ze sprzedaży. Został otakże odwołany występ Confucio w legendarnym berlińskim klubie.
Emmanuel Beddewela na swoim facebookowym profilu kilka razy poruszał sprawę, a w jednym z komentarzy stwierdził, że jego intencją nie była kradzież, a celebracja oryginalnych utworów oraz, że Stanislav Tolkachev był tego świadom, a nawet podobał mu się utwór „Where The Logic Ends”.

Tolkachev ponad 2 tygodnie temu wygłosił opinie, że Tresor powinien wydać te numery jako „untitled – unknown”, Volkov natomiast podziękował Tresorowi za aktualny rozwój sytuacji.
Wszystkie wspomiane utwory znajdziecie w Muno.FM. Posłuchajcie i oceńcie sami gdzie leży granica między kopiowaniem a inspirowaniem się muzyką innych artystów. Szkoda, że Tresor od razu nie wycofał tego wydawnictwa, kiedy sprawa wyszła na jaw, tylko w momencie rozpętania się burzy w internecie.