Collective Machine – All Night Long EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/03/28
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Kilka tygodni temu opisując jedną z EP-ek pochodzących z wytwórni Exotic Refreshment wyraziliśmy nadzieję na rychłe pojawienie się bardziej nowatorskiego materiału. Od czasu napisania tych słów na labelu ukazało się kilka pozycji, zatem czas najwyższy na ponowne przyjrzenie się oferowanej muzyce.
Wybór padł na dzieło węgierskiego producenta – Collective Machine, który na potrzeby „All Night Long EP” przygotował 3 kompozycje. Nie jest to jego debiut w leszczyńskiej wytwórni, gdyż wcześniej wystąpił w niej w roli remiksera.
All Night Long” pozostawia mieszane uczucia, gdyż sklepy z mp3 są wręcz przepełnione podobnymi numerami. Pompujący tech-house oparty na pętlach perkusyjnych i wokalnych to schemat, który stał się modny w muzyce klubowej ok. 2-3 lata temu i przez ten czas został już wyeksploatowany do granic możliwości, zatem „All Night Long” minął się ze swoją epoką.
Posiadający bardziej deep’owy feelingMetro” prezentuje się lepiej od poprzednika i nie męczy tak słuchu szalejącą perkusją. Niestety, w dalszym ciągu nie jest to pretendent do zawojowania playlist dj-skich ani też nie usatysfakcjonuje wymagających słuchaczy.
Trushin” nosi cechy wspólne dla obu poprzednich utworów. Nie najwyższych lotów house złożony z pętli nie posiada absolutnie żadnych argumentów za tym, by pozostać z nim dłużej niż na czas jednego odtworzenia. Trudno doszukać się w nim wyraźnej koncepcji.
Niestety, EP-ka Collective Machine nie stanęła na wysokości naszych oczekiwań i wiele wskazuje na to, że nie odniesie sukcesu. W dobie cyfrowej rewolucji i ogromnej liczbie ukazujących się codziennie utworów wymagamy więcej niż tylko przeciętności.


Collective Machine – All Night Long (Original mix) // Exotic Refreshment @ Beatport by Exotic Refreshment

Collective Machine – Metro (Original mix) // Exotic Refreshment @ Beatport by Exotic Refreshment

Collective Machine – Trushin (Original mix) // Exotic Refreshment @ Beatport by Exotic Refreshment

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. All Night Long
02. Metro
03. Trushin

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →