CocoRosie z nową płytą na trzech koncertach – ZAMÓW BILETY

Wydarzenie

Siostry Bianca i Sierra Casady zagrają 11 maja w klubie Eskulap w Poznaniu, 13 maja w Progresji w Warszawie oraz 15 maja w Starym Klasztorze we Wrocławiu. CocoRosie będą promowały swój najnowszy album "Heartache City", który jutro trafi do polskich sklepów.

Siostry Casady na płytach tworzą baśniową fuzję nowego folku, opery, hip hopu, starego bluesa i chansons. Niezwykłą wrażliwość dziewczyn z CocoRosie kształtowały zarówno dziecięce wojaże z matką – artystką indiańskiego pochodzenia, jak i pasje ojca, z którym każdego lata wizytowały rezerwaty Indian w całym kraju. Po rozwodzie rodziców nastoletnie siostry rozdzielono – Sierra wyjechała do Paryża, by uczyć się śpiewu operowego w tamtejszym konserwatorium, Bianca dorastała zaś na nowojorskim Brooklynie. Spotkały się po niemal dziesięciu latach, by w mieszkaniu na Montmartre nagrać niesamowitą debiutancką płytę „La maison de mon reve”.
Najnowszy krążek „Heartache City” to już szósta pozycja w ich dyskografii. Siostry wspominają, że dla nich to swego rodzaju powrót do artystycznych korzeni: same napisałyśmy i nagrałyśmy większość materiału w naszym studio na farmie na południu Francji. Wystarczyło niewiele sprzętu, trochę zabawek vintage i antycznych instrumentów. Zależało nam na prostej produkcji, by ograniczyć się do tego, co esencjonalne, akustycznego akompaniamentu, brzmień, które sprawiały nam tyle radości w dawnych czasach „La Maison”.
Na kwiecień zaplanowana jest polska premiera płyty „Heartache City”. Zapraszamy na koncerty 11 maja w klubie Eskulap w Poznaniu, 13 maja w Progresji w Warszawie oraz 15 maja w Starym Klasztorze we Wrocławiu.
CocoRosie – Heartache City [NoPaper Records]
Data premiery: 15.04.2016
Tracklista:
01. Forget Me Not
02. Un Beso
03. Lost Girls
04. Heartache City
05. Tower of Pisa
06. Bed Bugs
07. Tim and Tina
08. Big and Black
09. Lucky Clover
10. No One Knows She Goes There
Źródło: materiały prasowe


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →