Cocoon Club ogłosi bankructwo?

News

Złe wieści z Frankfurtu: Firmowany marką Cocoon i osobą Svena Vatha słynny frankfurcki Cocoon Club złożył wniosek o upadłość.

W chwili obecnej nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat okoliczności bankructwa słynnego Cocoon Club. Na stronie internetowej cocoon.net znajdziemy dość lakoniczne oświadczenie, w którym czytamy, że klub jest tylko licencjobiorcą nazwy Cocoon i nie ma wiele wspólnego z Cocoon Music Event GmbH oraz Cocoon Artist Booking UG. W związku z tym problemy klubu nie dotyczą wytwórni ani agencji. Sven Vath pełni zaś w Cocoon Club rolę wizjonera i dba o niego w sferze muzycznej, nie jest natomiast zaangażowany w jego codzienną działalność.
Upadłość klubu z pewnością negatywnie odbije się na nocym życiu Frankfurtu, gdyż Cocoon pełni ważną rolę na kulturalnej mapie miasta od 2004 roku. Władze tego kultowego miejsca zapewniają, że ogłoszenie upadłości ma na celu uratowanie firmy przed jej zamknięciem. W chwili obecnej nie odwołano najbliższych imprez.
Przy okazji przypominamy, że wciąż nie ma porozumienia między właścicielami niemieckich klubów z organizacją GEMA w sprawie ogromnych podwyżek opłat (więcej na ten temat przeczytacie w artykułach Niemieckie kluby na krawędzi kryzysu oraz Klubowicze Berghain odetchnęli z ulgą). Miejmy nadzieję, że nie czeka nas fala zamykania kultowych dla całej społeczności klubowej lokali.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →