Co w rodzinie, to nie zginie. „The Lunar Effect” niczym klasyki z PlayStation 1

Fot. Pris / Facebook
News
Pris - gra komputerowa "The Lunar Effect"

Kreatywność to chyba ostatnia rzecz, z którą artyści sceny elektroniczną, są w ostatnim czasie na bakier. Pris, producent wydający swoją muzykę m.in. w Semantica Records czy Non Series, stworzył właśnie... grę wideo. Inspirowana klasyką gier rodem z PlayStation 1 - Silent Hill i Resident Evil - dostępna jest na razie tylko dla użytkowników systemu operacyjnego Windows.

Jake Woodhouse, znany szerzej jako Pris, w ciągu ostatniego roku dzielnie pracował nie tylko nad muzyką, ale czymś zupełnie innym. Niezwiązany w żadnym stopniu z techno projekt autorstwa brytyjskiego artysty i jego braci, powstał we współpracy ze społecznością HauntedPS1 oraz producentem gier Negative EntitiesThe Lunar Effect koncentruje się wokół głównego bohatera, który obudził się w dziwnej rezydencji i próbującego znaleźć z niej drogę wyjścia. Mają przeszkodzić mu w tym skomplikowane zagadki i zadania. Demonstracyjna wersja gry ujrzała światło dzienne 26 marca.

Przeczytaj również: Trip na kwasie i różnorodność kariery. Emika i jej nowa muzyczna trylogia

Inspiracja klasykami

Gra czerpie inspiracje ze stylu klasycznych gier na PlayStation 1, takich jak Silent Hill i Resident Evil. The Lunar Effect to gra logiczna z gatunku horroru psychologicznego, w której każda akcja jest kwestionowana, każda wskazówka jest istotna, a każda sekunda jest cenna. Budząc się w dziwnej rezydencji, główny bohater musi odkryć los jej mieszkańców i znaleźć drogę ucieczki. Ale uwaga – nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

Eksploruj i wchodź w interakcję z otoczeniem, aby odkryć swoją drogę do wolności. Znajdź swoje ocalenie, przeszukując każdy centymetr tajemniczej rezydencji. Z każdą odkrytą wskazówką zbliża się godzina twojej ucieczki – lub śmierci. Myśl nieszablonowo dzięki licznym zagadkom i wyzwaniom, zarówno w grze, jak i poza nią. Potrzeba będzie każdej uncji twojego kreatywnego myślenia i pilności, aby ujść z życiem. Bądźcie ostrożni; czas jest ulotny, a przeciąganie się to gniew bogów. Musisz się spieszyć, aby uciec przed nieznanym losem i przetrwać próby. Musisz uciec przed Efektem Księżycowym.

– brzmi opis gry na stronie producenta

The Lunar Effect Demo Trailer

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →