Co w rodzinie, to nie zginie. „The Lunar Effect” niczym klasyki z PlayStation 1

Fot. Pris / Facebook
News
Pris - gra komputerowa "The Lunar Effect"

Kreatywność to chyba ostatnia rzecz, z którą artyści sceny elektroniczną, są w ostatnim czasie na bakier. Pris, producent wydający swoją muzykę m.in. w Semantica Records czy Non Series, stworzył właśnie... grę wideo. Inspirowana klasyką gier rodem z PlayStation 1 - Silent Hill i Resident Evil - dostępna jest na razie tylko dla użytkowników systemu operacyjnego Windows.

Jake Woodhouse, znany szerzej jako Pris, w ciągu ostatniego roku dzielnie pracował nie tylko nad muzyką, ale czymś zupełnie innym. Niezwiązany w żadnym stopniu z techno projekt autorstwa brytyjskiego artysty i jego braci, powstał we współpracy ze społecznością HauntedPS1 oraz producentem gier Negative EntitiesThe Lunar Effect koncentruje się wokół głównego bohatera, który obudził się w dziwnej rezydencji i próbującego znaleźć z niej drogę wyjścia. Mają przeszkodzić mu w tym skomplikowane zagadki i zadania. Demonstracyjna wersja gry ujrzała światło dzienne 26 marca.

Przeczytaj również: Trip na kwasie i różnorodność kariery. Emika i jej nowa muzyczna trylogia

Pris

Fot. Negative Entities

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Inspiracja klasykami

Gra czerpie inspiracje ze stylu klasycznych gier na PlayStation 1, takich jak Silent Hill i Resident Evil. The Lunar Effect to gra logiczna z gatunku horroru psychologicznego, w której każda akcja jest kwestionowana, każda wskazówka jest istotna, a każda sekunda jest cenna. Budząc się w dziwnej rezydencji, główny bohater musi odkryć los jej mieszkańców i znaleźć drogę ucieczki. Ale uwaga – nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

Eksploruj i wchodź w interakcję z otoczeniem, aby odkryć swoją drogę do wolności. Znajdź swoje ocalenie, przeszukując każdy centymetr tajemniczej rezydencji. Z każdą odkrytą wskazówką zbliża się godzina twojej ucieczki – lub śmierci. Myśl nieszablonowo dzięki licznym zagadkom i wyzwaniom, zarówno w grze, jak i poza nią. Potrzeba będzie każdej uncji twojego kreatywnego myślenia i pilności, aby ujść z życiem. Bądźcie ostrożni; czas jest ulotny, a przeciąganie się to gniew bogów. Musisz się spieszyć, aby uciec przed nieznanym losem i przetrwać próby. Musisz uciec przed Efektem Księżycowym.

– brzmi opis gry na stronie producenta

The Lunar Effect Demo TrailerPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →