Ci artyści wydali w tym roku płytę, a Ty o tym nie wiesz: Clark

Fot. Materiały promocyjne
News
Ci artyści wydali w tym roku płytę, a Ty o tym nie wiesz: Clark

Clark to jeden z najbardziej wszechstronnych muzyków na współczesnej scenie elektronicznej. Na swoim ostatnim albumie Playground In A Lake dał nam się poznać z jeszcze jednej, nieznanej dotąd strony.

Clark  – 15 lat na scenie

Powiedzieć, że Clark to diabelnie zdolny muzyk oraz kompozytor, to nie powiedzieć nic. Ten od lat związany z legendarną wytwórnią Warp Records Brytyjczyk, swoją karierę rozpoczął w 2006 roku, wydając znakomity album Throttle Furniture. W 2009 roku kompozycja Clarka stanowiąca cover mediolańskiej piosenki znalazła się na kompilacji Warp20 (Recreated). Latem kolejnego roku twórca skomponował również muzykę do choreografii Tilted Fawn w wykonaniu artystki tańca współczesnego Melanie Lane. W swojej twórczości Clark łączy techno, electro, ambient i glitch, i z płyty na płytę poszerza swoje muzyczne horyzonty. Możemy to zaobserwować doskonale na ostatnim longplay’u muzyka, zatytułowanym Playground In A Lake.

Znakomici goście na nowej EPce Kaytranady

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Clark  – Playground In A Lake

26 marca 2021 roku. W tym dniu swoją premierę miał dziewiąty album studyjny Playground In A Lake. O którym sam zainteresowany pisał:

Zawsze chciałem wykorzystywać smyczki w swoich nagraniach, ale zarazem czułem bagaż, jakim obciążona jest muzyka klasyczna. Chociaż nauczyłem się czytać i utrwalać moją muzykę w zapisie nutowym, nie umieszczam w ten sposób tego gatunku muzycznego, ani zresztą żadnego innego, na srebrnej tacy. Nie pochodzę ze zinstytucjonalizowanego środowiska, które postrzegałoby muzykę wykonywaną jedynie na pewnych instrumentach jako coś wartościowego, a wszystko inne odrzucałoby jako komercyjny pop. Biorę ze świata to, co podziwiam, a potem idę dalej. I używam tego po prostu jako kolejnego koloru.

I rzeczywiście, zgodnie ze słowami Clarka, Playground In A Lake to płyta niezwykle eklektyczna, łącząca ze sobą pozornie przeciwstawne światy. Album został nagrany z zespołami smyczkowymi w Budapeszcie i Berlinie, w składzie: Oliver Coates na wiolonczeli, Chris Taylor z Grizzly Bear na klarnecie, Rakhi Singh z Manchester Collective na skrzypcach, AFRODEUTSCHE z Kieran Brunt w chórkach oraz Yair Elazar. Całość jest pieczołowicie dopracowana, efektowna i intrygująca. Posłuchajcie zresztą sami:

Clark – Playground In A Lake

Clark Playground In A Lake – lista utworów

1. Lovelock
2. Lambent Rag
3. Citrus
4. Forever Chemicals
5. More Islands
6. Small
7. Disguised Foundation
8. Suspension Reservoir
9. Entropy Polychord
10. Aura Nera
11. Already Ghosts
12. Earth Systems
13. Emissary
14. Comfort AND Fear
15. Shut You Down
16. Life Outro

Okładka płyty Playground In A Lake 

 

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →