Chris Clark z reedycją „Body Riddle” i zapowiedzią nowego krążka

fot. Clark / Facebook
News
clark

To jest krążek, po którym tak wymagający, awangardowy gatunek muzyki elektronicznej jak IDM zyskał wielu nowych słuchaczy. Wydany 2 października 2006 roku Body Riddle to jeden z najważniejszych albumów w dyskografii angielskiego producenta Chrisa Clarka. Po 16 latach ponownie będziecie mogli go kupić na winylu. Dodatkowo artysta zapowiedział premierę nowego wydawnictwa. Więcej szczegółów poniżej.

Chris Clark i jego game changer

Body Riddle był trzecim krążkiem w dyskografii Clarka i jak się później okazało – jego trampoliną do sławy w środowisku. Dzięki bardzo przystępnemu brzmieniu oraz szerokiemu wachlarzowi dźwięków oferowanych przez artystę album ten utkwił w sercach wielu słuchaczy – na pewno tych, którzy mieli styczność z tą muzyką chwilę po jej prezentacji. W tamtym okresie brzmiała ona jak delikatniejsza, bardziej powolna i filmowa odpowiedź na twórczość takich tuzów gatunku jak Amon Tobin. Dużo tu połamanych perkusji, żywych instrumentów i ambientalnych przestrzeni. Potem Clark wielokrotnie gościł w Polsce, w szczególności na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka, gdzie prezentował na bieżąco swoją nową muzykę, tłumnie gromadząc polską publiczność. W 2017 roku Pitchfork umieścił Body Riddle na 17. miejscu na liście 50 najlepszych albumów IDM wszech czasów.

Clark – Ted

Płyta winylowa jest dostępna do nabycia na Bandcampie w cenie 24 funtów, z kolei wersja cyfrowa kosztuje 9 funtów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Chris Clark – Body Riddle

Zobacz także: 2021. Ci artyści wydali w tym roku płytę, a Ty o tym nie wiesz: Clark

Chris Clark – idzie nowe/stare

30 września ukaże się nowy album Chrisa Clarka. 05-10 to kompilacja nowych utworów, niepublikowanych materiałów archiwalnych i rarytasów zebranych przez artystę. Na Bandcampie pojawiły się już tracklista składająca się z aż 12 kompozycji oraz dostęp do pierwszego singla Dark Shyed Eyes. Ta pozycja spodoba się fanom połamanych brzmień.

Clark – Dark Shyed Eyes

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy.

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →