Chmara Winter – Szajba EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2012/01/31
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Kolejna EP-ka z Your Mama’s Friends, o wydaniu której wiedzieliśmy od dłuższego czasu. Kolejny nowy duet na polskiej scenie, w którym Marcin Czubala dostrzegł potencjał, zarazem kolejny, który debiutował w Pets Recordings zanim trafił do YMF. Sukces 'Powidła’ rozbudził ciekawość co do dalszych działań Chmary Winter i w końcu jest nam dane poznać efekty ich ostatnich prac.
Całość można określić jako minimalistyczny deep z rozleniwiającymi wokalami. Żaden z czterech utworów nie aspiruje do zawojowania parkietów ani dostania się na playlisty radiowe. Słychać konsekwencję i chęć tworzenia własnego stylu, zamiast podpięcia się pod modne brzmienia, a następnie zniknięcia z rynku wraz z nimi. Taką postawę należy szanować, gdyż tylko tak muzyka ma szansę się rozwijać.
Trudno wyłonić najlepszy numer z EP-ki. Każdy jest nieco inny, jednak słuchając ich w jednym ciągu łatwo pogubić się w tytułach. Jedynie remix Pol_On do 'Bonk’ z oczywistych względów odróżnia się, gdyż panowie, zgodnie ze swoim zwyczajem, przemycili własną wizję zmysłowego deepu.
Kolejny sukces Your Mama’s Friends? Być może, choć nie pokusiłbym się o stwierdzenie, iż ’Szajba EP’ odbije się równie szerokim echem co 'Powidło’. Nie ma tu zapadających w pamięć motywów, jednak wieczorami w domu słucha się tego nieźle.


Chmara Winter – Szajba ep w/ Pol On rmx – YMF03 by Your Mama’s Friend

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Szajba

02. Bonk (Pol_On Remix)

03. Bonk

04. Roast B

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →