The Waiting Room

Recenzje

Info

Data wydania:
2007/09/14
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Dysfunkcja kontrolowana

Mimo bogatego i barwnego życiorysu, sporego stażu DJ’skiego obejmującego tak znane kluby jak paryskie Pulp czy Panik i znaczącego dorobku artystycznego – Chloé Tavigny pozostaje ciągle postacią mało znaną w Polsce. Pora to zmienić – tym bardziej, że na rynku ukazuje się debiutancki solowy album paryskiej producentki zatytułowany „The waiting room”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Album Chloé stanowi niebezpieczną mieszankę dźwięków o bardzo różnorodnym rodowodzie. Z jednakową swobodą artystka odnajduje się w minimalistycznej elektronice i hipnotycznym post-rocku. Cechą wspólną dla wszystkich 15 kompozycji zawartych na płycie jest radykalna oszczędność – dźwięki pozycjonowane są z chirurgiczną precyzją, bez zbędnych ozdobników, udziwnień i efektów. Obok warstwy rytmiczno – melodycznej równie ważną rolę w muzyce Chloé Tavigny odgrywa przestrzeń – często tak niedbale zagospodarowywana przez producentów – tutaj znajduje się na pierwszym planie tworząc „trzeci wymiar” jej muzyki. „The waiting room” to płyta schizofrenicznych kontrastów – akustyczne eksperymenty zestawia z elektroniką, perkusyjne pętle przeciwstawia wolnej improwizacji, ciepło głosu Chloé walczy z chłodem instrumentalnych pejzaży.

Przed wami nie lada wyzwanie – bardzo ciekawy, ale równocześnie trudny debiutancki album Chloé Tavigny. Wyrafinowany w swej prostocie, na pozór chłodny i poukładany – w gruncie rzeczy wielobarwny i spontaniczny. Smutny – a jednak pokrzepiający i delikatnie pieszczący ucho w ten szczególny „kobiecy” sposób. Androgyniczna Chloé zaskakuje nie tylko w życiu ale i w muzyce prezentując swoje dwoiste oblicze najpiękniej jak tylko można. Warto dać jej szansę…

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

Tracklista:

01. The Waiting Room
02. I Want You
03. Be Kind To Me
04. It’s Sunday
05. Common Cello
06. Around The Clock
07. No One Can Be
08. Suspended
09. Amour
10. Dead End
11. Beneath The Underground
12. Over The Dose
13. Brashov
14. Womb To Tomb

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →