Chicane: reedycja albumu z klasykiem trance

arch. Chicane
News

Chicane, czyli angielski producent i muzyk Nicholas Bracegirdle, wydaje właśnie specjalną, jubileuszową edycję swojego debiutanckiego albumu Far From the Maddening Crowds na jego 25-lecie.

Reedycja na 25-lecie klasycznego albumu trance

Debiutancki album Chicane, zawierający trance’owe hity, takie jak Offshore czy Sunstroke, to 11-utworowa płyta pierwotnie wydana przez Xtravagana Records w 1997 roku. Teraz Bracegirdle publikuje nową, przerobioną edycję, zawierającą zupełnie nowe miksy Evolution.

Brytyjczyk Nicholas Bracegirdle był autorem tekstów, kompozytorem i producentem muzyki trance, który działał pod szyldem Chicane oraz w duecie zwanym Disco Citizens (produkowali w nurcie progressive house, zwanym też w tamtym okresie jako tzw. pizzicato-house).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Disco Citizens – Footprint

Offshore – klasyk trance wszechczasów


Największy hit Chicane to bez wątpienia Offshore – był on wielkim hitem Balearów, a wkrótce całej Europy. Piosenka ukazała się w niemal 40 wersjach na świecie jako singiel oraz na setkach kompilacji tanecznych.

Chicane – Offshore


Utwór wylądował w Top 15 najlepszych utworów trance miesięcznika Mixmag. Offshore dotarło także do 12. miejsca na UK Top 40 i 5. lokaty na Billboard Dance Chart. W wywiadach Chicane przyznawał się do inspiracji takimi artystami jak Brian Eno czy Trevor Horn.

Chicane – Offshore (Ambient Mix)

Najnowsza, zremasterowana wersja albumu ze świeżym spojrzeniem na brzmienie

Płyta Far From the Maddening Crowds była w latach 90. bardzo wysoko oceniana, zawierała nie tylko klubowe bangery, ale i niemal ambientowe krajobrazy dźwiękowe.

To jak spotkanie z przyjacielem i dziwnie jest patrzeć wstecz na coś, co stworzyłeś tak dawno temu

To głównie dlatego, że muzyka ewoluuje, tak jak ewoluują nasze wspomnienia. Zdawałem sobie sprawę, że dotknięcie tego albumu, ponowne nagranie i przerobienie go będzie trudne. Nie chciałem niczego zabierać ani dodawać niepotrzebnie do miksu.

Ale biorąc wszystko pod uwagę, ponowne przyjrzenie się mojemu debiutanckiemu albumowi było czymś, czego nie mogłem nie zrobić. Nauczyłem się tak wiele przez te dwadzieścia parę lat i przypomniałem sobie brzmienie Balearów, które zostało doprawione czasem i miłością

– mówi Chicane o reedycji

Chicane z albumem nr 8

W zeszłym roku brytyjski twórca trance’u wydał swój ósmy album studyjny, Everything We Had To Leave Behind. Album, napisany i nagrany zarówno przed, jak i w trakcie pandemii, opisywany jest jako zapis „spokojnej refleksji, nadziei, czci i izolacji”, zawiera 14 utworów, które mogą polecieć wszędzie – „od plaży po klubowy parkiet”.

Chicane feat. Joseph Aquilina – Everything We Had To Leave Behind

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →