Chet Faker na Open’er Festival

Wydarzenie

Uwielbiany szczególnie przez damską część publiki Chet Faker wystąpi 1 lipca w Gdyni w ramach Open'er Festival. Do line-upu dołączyli również Kendrick Lamar i Thurston Moore.

Kiedy na listach przebojów i najważniejszych blogach muzycznych niezwykłą popularnością cieszyło się tzw. hipster R’N’B, Nicholas James Murphy, dwudziestopięciolatek z Melbourne, trochę na przekór postanowił oddać się soulowi, oczywiście stymulując klasyczny gatunek sporą dawką elektroniki. Warunki głosowe na śpiewanie soulu miał znakomite, pomysły na muzykę również. Zadziałało bardzo szybko. Najpierw cover „No Diggity” z repertuaru Blackstreet, potem pierwsze autorskie wydawnictwo „Thinking In Textures” i wreszcie wspólna EPka z Flume. W ciągu roku Chet Faker stał się jednym z najbardziej komentowanych nowych artystów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zainteresowanie swoją twórczością udało mu się nie tylko utrzymać, ale przede wszystkim pomnożyć. Dlatego wszystkie kolejne single, w tym tak znakomite jak „Fool Of Me”, „Melt” czy wreszcie „Talki Is Cheap” i „Gold”, stawały się przebojami. W kwietniu ubiegłego roku Faker wydał wreszcie debiutancki album „Bulit On Glass”. Pierwszorzędna elektronika i neo-soul przyniosły płytę, obok której w 2014 roku nie można było przejść obojętnie. Podobnie będzie z jego open’erowym debiutem. Chet Faker wystąpi w Gdyni już 1 lipca!

Do line-upu Open’era dołączyli również Kendrick Lamar oraz Thurston Moore.

1-4.07.2015 | OPEN’ER FESTIVAL | GDYNIA

OPEN”ER 2015 – LINE UP

Alt-J, Eagles Of Death Metal, Johnny Greenwood & London Contemporary Orchestra, José González, Kasabian, St. Vincent, Swans, The Dumplings, Hozier, Tom Odell, Chet Faker, Kendrick Lamar, Thurston Moore

Źródło: opener.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →