Trzy piwka i do domu. Chcąc ratować reputację, Ibiza wprowadza limity spożycia alkoholu

Fot. Jacob Lund / Shutterstock
News
ibiza

Od sześciu do sześciuset tysięcy euro grzywny grozi od teraz za nieprzestrzeganie wytycznych dotyczących nadużywania alkoholu na Ibizie. Zapomnijcie o happy hours i dwunastu piwkach w cenie dwudziestu czterech. Dla branży gastro na trzeciej co do wielkości wyspie archipelagu Balearów nastały dziwne czasy. Dlaczego?

Ibiza. Walka o dobre imię

Czasy beztroskiej zabawy pomału odchodzą do lamusa. Koniec z nielimitowanym piciem ulubionego trunku z domieszką alkoholu, nie mówiąc o skakaniu z balkonu do basenu czy organizacji imprez na łodziach i w pubuch. Władze Balearów postanowiły zawalczyć o dobre imię Ibizy i z towarzyszącą jej reputacją miejsca imprez i nadużywania alkoholu.

Wysokie kary grzywny sięgające ponad 600 tys. euro czekają na krnąbrnych turystów i właścicieli lokalów pod warunkiem złamania któregoś z nowo wprowadzonych zakazów. Żeby tego było mało, od teraz niedozwolone będą ekskluzywne oferty sprzedaży alkoholu, takie jak happy hours czy darmowy alkohol w cenie już zakupionego. Wszystko, co ma w teorii zachęcać do spożywania wysokoprocentowych trunków, będzie duszone w zarodku. Nie ma zmiłuj.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ibiza, alkohol
Fot. Rianna Clark

Ibiza. Strach się bać

Czym byłyby zakazy bez kar pieniężnych – w tym przypadku wyjątkowo surowych. Jeśli danej osobie zostanie udowodnione naruszenie któregoś z przepisów (np. wypicie więcej niż sześciu drinków dziennie, z czego trzy w porze lunchu i trzy wieczorem) może ona zostać ukarana grzywną w wysokości od tysiąca do sześciu tysięcy euro. Dotyczy to zarówno osób korzystających z wakacji all inclusive na Ibizie, jak i tych na Playa de Palma czy w zachodniej części Sant Antoni de Portmany.

Poważne i bardzo poważne kary grożą także lokalom i punktom sprzedaży detalicznej, w których sprzedaje się alkohol (sklepy i bary). Pozbawione możliwości jego codziennej sprzedaży od 21:30 do 8:00 rano, załapią się na kary wynoszące nawet 600 tys. euro pod warunkiem udowodnienia im naruszenia narzuconych zasad. W skrajnych przypadkach dopuszczone jest zamknięcie działalności na okres do trzech lat.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →