Charlotte de Witte idzie za ciosem i zakłada wytwórnię

News
Charlotte de Witte

Po cyklu imprez i audycji radiowej, Charlotte de Witte dokłada pod szyld KNTXT kolejny twór. Belgijka zapowiedziała powołanie do życia własnej wytwórni.

Charlotte de Witte – wykorzystać swoje pięć minut

Belgijka to jedna z tych postaci obecnej sceny klubowej, co do której ma się wrażenie, że zaraz wyjdzie z lodówki. Charlotte de Witte jest na fali wznoszącej. 27-latka produkuje, gra na największych festiwalach i zgarnia komplementy zarówno od uczestników, jak i najważniejszych producentów i didżejów.

W ostatni weekend de Witte zagrała na Kappa FuturFestival w Turynie. Zdjęcia z nią nie omieszkał zrobić sobie znacznie bardziej doświadczony kolega po fachu, Richie Hawtin.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Pure Techno at @futur_festival @ninakraviz @charlottedewittemusic

Post udostępniony przez Richie Hawtin (@richiehawtin)

Charlotte de Witte o własnej wytwórni

Cokolwiek by nie mówić, Charlotte de Witte ma swoje pięć minut i stara się je wykorzystać najlepiej jak potrafi. Pochodząca z Gent producentka i didżejka właśnie ogłosiła, iż zakłada własny label. Wytwórnia de Witte będzie nosić tę samą nazwę, co jej audycja radiowa oraz prowadzony przez nią cykl imprez. Założycielka labelu KNTXT o swojej decyzji mówi tak:

To ekscytujące jak w ciągu pięciu ostatnich lat KNTXT rozwinął się jako koncept imprez i audycja radiowa. Obecnie cieszę się, że mogę ogłosić jego ekspansję wraz z premierą nowego labelu. Wytwórnia zawsze wydawała mi się logicznym i naturalnym krokiem dla KNTXT, zarówno jako miejsce, by rzucić nowe światło na muzykę, którą kocham, jak i na miejsce dla moich własnych produkcji.

Charlotte de Witte przyznaje także, iż nie może doczekać się chwili, w której podzieli się ze słuchaczami produkcjami autorstwa twórców zaproszonych do współpracy. Belgijka dodała, iż w dużej mierze są to kompletnie debiutujący artyści. Jej przychylność zaskarbili sobie twórczością idealnie wpisującą się w ukochaną stylistykę de Witte.

Misją wytwórni według jej samej jest stanie się prawdziwą stajnią talentów i bezpieczną przystanią dla nich. Artystka potwierdziła, iż pod szyldem jej własnego labelu będzie wydawać swoje produkcje.

Charlotte de Witte już niebawem w Polsce

Pierwsze wydawnictwo spod znaku KNTXT usłyszymy we wrześniu. Do tego czasu będziemy mieć okazję usłyszeć samą założycielkę. Charlotte de Witte to jedna z gwiazd nadchodzącej edycji Audioriver Festival w Płocku.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →